اسکنر دستگاهی است که تمامی عکس و اسناد متنی را به کامپیوتر منتقل می کند. تعمیرات اسکنر hp  یک بخش جدا از تعمیرات ماشین های اداری دیگر می باشد. تعمیر اسکنر hp به دلیل ساختار پیچیده ای که دارند نمی توان به طور خودسرانه یا مراجعه به افراد غیر متخصص پرداخت چون نه تنها مشکل دستگاه برطرف نمی شود بلکه باعث ایجاد مشکلات جدی در بخش های دیگر دستگاه می شود. با وجود نمایندگی اچ پی و خدمات تعمیرات اسکنر hp بهتر است دستگاه را به این مراکز برد و توسط متخصصین در این زمینه تعمیرات انجام شود.

تعمیرات اسکنر hp توسط تکسین های با تجربه

هنگامی که اسکنر قادر به اسکن اسناد یا عدم کشیدن کاغذ جهت اسکن و یا مشکلات دیگری روبرو میشود با مراجعه به مراکز مربوطه تعمیر اسکنر  و توسط افراد متخصص در این زمینه می توان این مشکل را رفع کرد. با توجه به این که اسکنر های hp  انواع مختلفی دارند مسیر تعمیر هر یک متفاوت است  و تعمیر این دستگاه اچ پی باید توسط افراد مجرب و متخصص در این زمینه انجام شود.

هزینه تعمیر اسکنر hp

هزینه تعمیر اسکنر hp با توجه به میزان مشکلی که دستگاه دارد متفاوت است. ممکن است فقط با تمیز کاری شیشه اسکنر دستگاه به روند کاری خود ادامه دهید.یا ممکن است قسمتی از قطعات اسکنر باید تعمیر و یا تعویض شود در این صورت هزینه تعمیر hp با توجه به تعمیری که انجام می شود متفاوت است.

هزینه تعمیرات اسکنر اچ پی

نمایندگی تعمیرات اسکنر hp

نمایندگی hp یکی از معتبرترین مراکز برای تعمیر ماشین های اداری و همچنین فروش می باشد. نمایندگی hp کارگاه های جداگانه ای دارند برای تعمیر هر یک از محصولات hp می باشد که تعمیر اسکنر اچ پی  نیز جزئی از این واحد می باشد. نمایندگی hp علاوه بر تعمیرات محصولات برای خرید ماشین های اداری از جلمه پرینتر، کارتریج، اسکنر و …… با گارانتی اصل شرکتی می توان به این مرکز مراجعه نمود.

در این مرکز علاوه بر تعمیرات انواه پرینتر های تک کاره و چندکاره اچ پی شما می توانید بخش های مختلف اسکنر و فکس اچ پی را نیز تعمیر کنید. در بخش تعمیر فکس اچ پی خدمات ویژه را برای تعمیرات و تعویض قطعات در محل در نظر گرفته شده است.

تعمیر برد اسکنر hp

هر اسکنر دارای یک برد است که بخش اصلی اسکنر می باشد. برد تمام ارتباط اجزا بایکدیگر را مرتبط میسازد. در خصوص خرابی برد باعث اختلال در دستگاه می شود. تعمیر برد اسکنر اچ پی به ابزار و تجهیزات خاصی نیازمند است که واحد تعمیرات و نمایندگی hp تمامی این ابزار را در اختیار دارد. مشکلاتی مانند روشن نشدن اسکنر، خاموش شدن ناگهانی اسکنر و سرعت پایین اسکنر در حین کار و …. می تواند از علائم خرابی برد باشد. در برخی از موارد فقط برخی از قطعات برد آسیب میبینند که با تعویض می توان آن را تعمیر کرد. اما در موارد دیگر مانند سوختگی برد، شکستگی برد در این موارد باید با مراجعه به متخصصین و ارائه راه حل برد اسکنر تعویض شود.

تعمیر اسکنر hp

زمان تعمیر اسکنر hp

برای زمان تعمیر اچ پی هیچ عددی نمی توان مشخص کرد با توجه به مشکل دستگاه ممکن است یک روزه کاری یا ۱ هفته طول بکشد. بستگی به مشکل دستگاه و قطعات موجود در بازار می باشد.

تعمیر رفع سر و صدای اضافی از اسکنر hp

در تمامی اسکنر های hp قفل لامپی جهت محافظت از لامپ اسکنر ها نصب می شود که این قفل باید قبل از آغاز کار دستگاه آزاد گردد و بر روی سطح صافی قرار بگیرد در صورت قرار نگرفتن دستگاه بر روی صافی باعث ایجاد صداهای اضافی  از اسکنر می شود که با مراجعه به متخصین می توان این مشکل را برطرف کرد.

مشکل کار نکردن اسکنر hp

کار نکردن اسکنر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ابتدا بهتر است وصل بودن کابل و usb را بررسی کرد اگر این مسئله حل نشد احتمالا مشکل از لنز اسکنر یا لامپ باشد که برای اطمینان از این مشکل بهتر است به یکی از متخصصین مراجعه کرد برای رفع مشکل.

تعمیر اسکنر اچ پی در محل

تعمیر اسکنر اچ پی در محل

با وجود متخصصین در زمینه تعمیرات اسکنر و نمایندگی اچ پی دیگر لازم نیست برای تعمیرات دستگاه به مراکز مراجعه کرده و صرفه جویی در زمان و هزینه پیک برای حمل دستگاه میشود. فقط با تماس به نمایندگی hp همکاران ما با اعزام به محل موردنظر دستگاه را شناسایی کرده و به تعمیر آن در محل موردنظر می پردازند.

تعمیر سیاه گرفتن اسکنر hp

در بعضی از مواقع سیاه گرفتن اسکنر به کثیف بودن شیشه اسکنر بستگی دارد که بهتر است قبل از اسکن گرفتن اسناد دستگاه را از برق کشیده و شیشه اسکنر را با یک پارچه نیمه مرطوب تمیز کرد.

در صورتی که با تمیز کردن این مشکل سیاهی اسکنر برطرف نشد بهتر است برای رفع مشکل به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کرد.

تعمیر چشمک زدن لامپ اسکنر hp

متخصصان نمایندگی در پاساژ پایتخت گزارش میدهند که چشمک زدن لامپ اسکنر hp به این معنا می باشد که اسکنر یک مشکل سخت افزاری دارد. برای حل این مشکل ابتدا باید کابل برق اسکنر را درآورد و سپس می توانیم تمامی کابل ها را وصل کرده کامپیوتر را روشن می کنیم. در صورت حل نشدن مشکل باید فرستاده شود برای تعمیر.