کمپانی سازنده کارتریج را برای یک بار مصرف ساخته و بعد از آن یا باید کارتریج نو سفارش دهید یا اینکه کارتریج را مرتباً شارژ کنید. یکسری مشکلات بعد از شارژ کارتریج وجود دارد که فرقی نمی‌کند که مدل دستگاه پرینتر شما چه برند و قیمتی دارد یکی از مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی رایجی که در تمامی پرینترها با آن مواجه هستید خطاها و مشکلات پس از شارژ کردن کارتریج hp است. در این مقاله قصد داریم، به برخی از این مشکلات اشاره کرده و روش‌هایی را برای رفع آن بگوئیم.

مشکل پودرریزی بعد از شارژ کارتریج hp

از مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی که با آن روبرو خواهید شد مشکل پودر ریزی کارتریج می باشد. که بهتر است شارژ کارتریج hp را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

هر کارتریج دارای دو مخزن است، یک مخزن اصلی که در آن تونر نگهداری می‌شود و دیگری مخزن ضایعات می باشد که همزمان با خالی شدن مخزن اصلی، مخزن ضایعات از تونر اضافی پر می‌شود. این فرایند آنقدر ادامه پیدا می‌کند که در نتیجه  باعث پودر ریزی کارتریج از مخزن ضایعات می‌شود. این فرآیند پودریزی باعث خرابی دستگاه و در نهایت منجر به تعمیر پرینتر می شود. به همین دلیل بهتر است شارژ کارتریج را به افراد متخصص در نمایندگی رسمی hp در تهران اختصاص دهید.

مشکل کمرنگ چاپ کردن بعد از شارژ کارتریج hp

یکی از مشکلاتی که بعد از شارژ کارتریج ، کاربران همواره از آن شکایت می‌کنند کمرنگ چاپ کردن پرینتر است. مهم‌ترین عامل، کیفیت پودری است که در درون کارتریج  قرار گرفته، که اگر این پودر از حد لازم کمتر بوده یا کیفیت خوبی نداشته باشد باعث کمرنگ چاپ کردن پرینتر می شود. در برخی از مواقع نیز مشکل کمرنگ چاپ کردن بعد از شارژ کارتریج hp که به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی شناخته می شود، می‌تواند ناشی از نامرغوب و بی‌کیفیت بودن کاغذ باشد.

مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

مشکل خط انداختن افقی یا عمودی بعد از شارژ کارتریج hp

یکی از مهم ترین بخش های کارتریج، قطعه ای تحت عنوان درام است. درام برای عملکرد بهتر به کارتریج کمک می کند. اگر خط افقی یا عمودی مستقیم و بسیار نازک در هنگام پرینت صفحات دیدین احتمالا مشکل از درام است. در این حالت درام  کارتریج خراش خورده و هیچ راهی به جز تعویض آن وجود ندارد. دلیل دیگر خط انداختن افقی یا عمودی بعد از شارژ کارتریج hp غلتک ها داخل پرینتر کثیف شده باشند.

مشکل ارور خالی بودن بعد از شارژ کارتریج

ارور خالی بودن کارتریج بعد از شارژ یکی از مشکلاتی است که ممکن است کاربران بعد از شارژ یا تعویض کارتریج قدیمی با آن مواجه می شوند. هر کارتریج از بخش ها و اجزای مختلفی ساخته شده که آن را به پرینتر مرتبط می کند. اصلی ترین بخش کارتریج که عامل ارتباط آن با پرینتر می باشد چیپست نام دارد که اگر چیپست دچار مشکل شود، دستگاه به کاربر ارور خالی بودن می دهد. چنانچه متوجه شدید که این ارور مانع از پرینت دستگاه شده است و آن را از کار انداخته است باید چیپست را تعویض کنید. و با هر بار شارژ کردن کارتریج باید درام و چیپسیت آن تعویض شود.

کاهش مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی با شارژ کارتریج اچ پی در محل

یکی از اقداماتی که به کاهش مشکلات کارتریج کمک می کند، شارژ به موقع این قطعه می باشد. اگر کارتریج در زمان مناسب و پیش از به پایان رسیدن محتویاتش شارژ شود، دستگاه کپی یا پرینتر عملکرد بهتری داشته و مشکلی برای دستگاه بوجود نمی آید. با توجه به اینکه کاربران وقت کافی برای رفتن به تعمیرگاه ندارند یا برای صرف وقتشون و همچنین به دلیل سنگین بودن دستگاه پرینتر و قطعات دیگر می تواند با نمایندگی مجاز اچ پی تماس گرفته و در محل مورد نظر اقدامات لازم صورت گیرد.

مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی و خرابی مگنت

به گزارش نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی مگنت بخش بسیار مهم در کارتریج پرینتر است که به ذخیره سازی و آزاد شدن شارژ الکتریکی کمک می‎کند. بعد از هربار شارژ کارتریج به طور معمول بعد از چند بار استفاده باید مگنت آن عوض شود. کم رنگ بودن پرینت، تیره شدن چاپ، وجود خط های افقی و عمودی در هنگام چاپ وجود لکه های رنگ و بی کیفیت بودن چاپ بعد از شارژ کارتریح مهمن ترین دلیل آن علائم خرابی مگنت می باشد. و در آخر برای تعمیر مگنت و تعویض این قطعه باید به یک متخصص مراجعه کرد که در این زمینه ماهر باشد.

مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

مشکل خرابی درام بعد از شارژ کارتریج اچ پی

عوض کردن درام نیز مانند مگنت می باشد با هر بار شارژ کارتریج باید تعویض شود. وجود لکه های تونر، وجود نقطه های که به صورت یکسان تکرار می شود دلیل آن این است که درام خراش خورده و باید تعمیر و تعویض شود.

مشکل جوهر پس دادن کارتریج

بیشتر افرادی که از پرینتر جوهری استفاده می کنند با این مسئله به عنوان یکی از مشکلات پس از شارژ کارتریج پرینتر اچ پی روبرو هستند. به همین دلیل برای شارژ کارتریج جوهری بهتر است این کار توسط متخصصین با استفاده از سرنگ برای تزریق جوهر به کارتریج استفاده شود که بعد از تزریق جوهر سپس متخصصین آن را داخا پرینتر قرار می دهند.