اگر شما هم برای اداره و یا دفتر خود به دنبال پرینتری هستید که توان کاری بالایی داشته باشد و بتواند در ماه تعداد زیادی از اسناد را چاپ کند ، پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند.

این دو مدل پرینتر با توان بالای چاپ و سرعت مناسب ، انواع نیاز های شما را برای محل کارتان بر آورده می کنند.

با وجود شباهت هایی که این دو دستگاه با هم دارند ، از نظر توان چاپ و کارایی تفاوت هایی نیز بین آنها وجود دارد که در این مقاله در نمایندگی اچ پی سعی می کنیم آنهارا بررسی کنیم.

ویژگی های چاپ 

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015

هر دو این پرینتر ها از تکنولوژی چاپ لیزری بهره می برند و تک کاره هستند.

اگر از کارتریج های اورجینال و با کیفیت استفاده کنید ، چاپ بسیار تمیز و با کیفیتی را ارائه می دهند و تا مدت ها می توانند بدون کوچکترین مشکلی برای شما کار کنند.

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 اسناد و مدارک را با مشکی عمیق و رزولوشن ۱۲۰۰×۱۲۰۰ dpi  چاپ می کنند و از سایز A4 پشتیبانی می کنند.

سرعت ، کارایی و توان چاپ ماهانه بالا از ویژگی های بارز و قابل توجه این دو پرینتر محسوب می شود.

P4014 قادر است در هر دقیقه ۴۳ صفحه را به صورت سیاه و سفید چاپ کند و در نقطه مقابل نیز پرینتر P 4015 می تواند ۳۵ صفحه در دقیقه را به چاپ برساند.

توان چاپ ماهانه پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 به ترتیب ۱۷۵۰۰۰ و ۲۲۵۰۰۰ صفحه در ماه است که گویای این است که این دو پرینتر می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای مصارف تجاری باشند.

ظرفیت ورودی سینی P 4014 ، ۵۰۰ برگ و P 4015 ، ۶۰۰ برگ کاغذ است . بنابراین شما می توانید یک بسته کاغذ کامل را داخل سینی ورودی قرار دهید و به این زودی ها نگران تمام شدن کاغذ در سینی ورودی نباشید.

می توان گفت مهم ترین تفاوتی که در مورد چاپ بین این دو پرینتر اچ پی وجود دارد مربوط به چاپ دورو است.

P4014 از چاپ دورو خودکار پشتیبانی می کند اما P4015 چنین قابلیتی ندارد.

مشخصات فنی

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015

از نظر ساخت و طراحی و هم چنین مشخصات فنی این دو پرینتر شرکت اچ پی در جایگاه بسیار مناسبی قرار می گیرند.

پرینتر P4014 دارای حافظه داخلی ۹۶ مگابایتی است که می تواند اطلاعات را در آن ذخیره کند. P4015 نیز از حافظه ۶۴ مگابایتی و پردازنده ۵۴۰ مگاهرتزی بهره می برد.

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 از کارتریج شماره ۶۴A استفاده می کنند که قادر است ۶۰۰۰ برگ را چاپ کند و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است به گونه ای که حتی با استفاده پی در پی و مداوم نیز شاهد افت کیفیت و یا کمرنگ شدن متن چاپ شده نخواهید بود.

اتصالات

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 از اتصال USB 2.0 پشتیبانی می کنند که به کاربران اجازه می دهد از طریق آن به کامپیوتر متصل شوند اما هیچ کدام از دو مدل از شبکه بی سیم پشتیبانی نمی کنند.

شاید اگر امکان اتصال به شبکه وایرلس نیز برای این دو پرینتر در نظر گرفته می شد آن ها را به دستگاه های بی نقص تری تبدیل می کرد.

 

جمع بندی

پرینتر های اچ پی P4014 و P4015

طبق بررسی های ما در نمایندگی اچ پی همانطور که در بالا هم اشاره کردیم اگر مصرف شما به گونه ای است که در طول ماه نیاز به تعداد بالایی از چاپ دارید پرینتر های اچ پی P4014 و P4015 می توانند نیاز های شمارا به بهترین شکل برآورده کنند.

هم چنین با وجود یک پنل و صفحه نمایش کوچک می توانید تمامی تنظیمات مربوط به چاپ را به راحتی انجام دهید.

مشخص است که پرینتر P4015 به علت جدیدتر بودن قیمت بالاتری نسبت به P4014 دارد اما هر دو آنها جزو بهترین پرینتر های تجاری موجود در بازار هستند.

P4014 با قیمتی در حدود ۱۴ میلیون تومان و P4015 با قیمتی در حدود ۱۷ میلیون تومان در بازار قابل خریداری هستند.