پرینتر های اچ پی برای مثال پرینتر های اچ پی P2014 و P2015 به قدری تنوع و گستردگی دارند که می توانند انواع شغل ها و سلیقه های مختلف را از خود راضی نگه دارند.

پرینتر این شرکت در مدل های مختلف و برای مصارف گوناگون به بازار عرضه می شوند و کاربران با بودجه های متفاوت می توانند آن ها را تهیه کنند.

شرکت اچ پی که تمرکز اصلی خود را روی تولید ماشین های اداری با چاپ لیزری می گذارد سعی می کند روز به روز کیفیت پرینتر های خود را افزایش دهد و جمعیت بیشتری را به مشتریان خودش اضافه کند.

دو مدل از پرینتر های این شرکت به نام های P2014 و P2015 که برای مصارف متوسط و نسبتا کم حجم طراحی شده اند با وجود اینکه از  چند سال از عرضه آنها به بازار می گذرد و تولیدشان متوقف شده است اما همواره جزو پرینتر های محبوب و پرکار این شرکت به حساب آمده اند.

طراحی و مشخصات ظاهری پرینتر های اچ پی P2014 و P2015

پرینتر های اچ پی P2014 و P2015

از نظر طراحی و مشخصات ظاهری این پرینتر ها شباهت های بسیار زیادی به هم دارند.

از نظر ابعاد پرینتر های اچ پی P2014 و P2015 کاملا شبیه به هم هستند و به ترتیب دارای ۳۵۰×۳۶۲×۲۵۶ طول ، عمق و ارتفاع دارند و وزنی برابر با ۱۰.۳ کیلوگرم دارند.

ابعاد کوچک و جمع و جور هر دو پرینتر به گونه ای است که می توانید آن ها را به راحتی بر روی میز کار خود قرار دهید و نگران اشغال شدن فضای زیادی از میز خود نباشید.

هر دو این پرینتر ها جزوه پرینتر های لیزری اچ پی موجود در بازار برای حجم کاری متوسط هستند که از طراحی بسیار زیبا و ساده ای برخوردار هستند.

همانطور که اشاره کردیم این پرینتر ها بسیار شبیه به هم هستند و هیچ کدام دارای صفحه نمایش یا پنل خاصی برای انجام تنظیمات نیستند.

زیرا طراحی بسیار ساده ای دارند و کاربران با داشتن اطلاعات بسیار کم هم می توانند به راحتی از این دو دستگاه استفاده کنند و اسناد خود را به چاپ برسانند.

ویژگی های چاپ

پرینتر های اچ پی P2014 و P2015

طبق بررسی های ما در نمایندگی اچ پی اگر از کارتریج های مناسب استفاده کنید پرینتر های اچ پی P2014 و P2015 می توانند کیفیت بسیار خوبی را به شما ارائه دهند و در کنار سرعت بالا گزینه ای مناسب برای منزل یا دفتر کارتان باشند.

در واقع به دلیل کیفیت چاپ خوب ، سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه است که با وجود قدیمی بودن این دو مدل هنوز هم جزو پرینتر های محبوب کاربران به شمار می روند.

از جمله تفاوت های بسیار کوچکی که این دو مدل با هم دارند مربوط به سرعت چاپ آن ها می شود.

پرینتر اچ پی مدل P2014 اسناد را با سرعت ۲۳ صفحه در دقیقه و پرینتر اچ پی مدل P2015 نیز اسناد را با سرعت ۲۷ صفحه در دقیقه به چاپ می رساند.

هر دو پرینتر تک کاره و لیزری هستند و دارای توان چاپ ماهانه مناسبی می باشند.

طبق ادعای شرکت اچ پی P2014 قادر است ماهانه ۱۰۰۰۰ صفحه و P 2015 نیز ماهانه ۱۵۰۰۰ صفحه را به چاپ برساند.

رزولوشن اسناد چاپ شده با استفاده از هر دو پرینتر ۱۲۰۰×۱۲۰۰ dpi است.

از مهم ترین نقاط ضعف این دو مدل عدم پشتیبانی از چاپ دو روی خودکار است.

سایر مشخصات و اتصالات

پرینتر های اچ پی P2014 و P2015

تنها اتصال در نظر گرفته شده برای پرینتر های اچ پی P2014 و P2015 پورت USB 2.0 است و از اتصال وایرلس پشتیبانی نمی کنند.

سینی ورودی این دو پرینتر ۲۵۰ صفحه را در خود جای می دهد و از سایز A4 نیز پشتیبانی می کند.

کارتریج مصرفی این دو مدل نیز مشابه هم است و از کارتریج شماره ۵۳A استفاده می کنند.

 

جمع بندی

تعمیرات پرینتر اچ پی

در پایان می توان گفت پرینتر های اچ پی P2014 و P2015 شباهت های بسیار زیادی به هم دارند و چاپ بسیار با کیفیت و سریعی دارند و برای مصارف کم حجم کاملا مناسب هستند.

همچنین برای تعمیرات پرینتر های اچ پی می توانید به مرکز ما به عنوان نمایندگی اچ پی در تهران مراجعه کنید

اما از چاپ دو رو خودکار و اتصال بی سیم پشتیبانی نمی کنند.

بنابراین اگر اتصالات متنوع و چاپ دورو خودکار برای شما اهمیت دارد می توانید به سراغ مدل های جدیدتری بروید.