مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی معمولاً ناشی از عوامل انسانی یا خطاهای سخت افزاری می باشد که در مرحله ی اول به راحتی می توان آن ها را برطرف نمود.

ولی در صورتی که مشکلات از طریق کاربر برطرف نشوند باید حتما از افراد متخصص در این زمینه استفاده نماییم.

ما در این مطلب در نمایندگی HP قصد داریم به بررسی مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی بپردازیم.

مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی

مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی

پرینتر های اچ پی که به عنوان یکی از برترین پرینتر های بازار شناخته می شوند نیز می توانند در صورت عدم رعایت و نگهداری درست از این محصولات دچار مشکلاتی شوند.

البته نوع استفاده از پرینتر و راه اندازی آن نیز به یک تخصص عمومی نیاز دارد که باید حتما درباره آن اطلاعات یداشته باشیم.

زمانی که یک پرینتر اچ پی دچار مشکل می شود در مرحله اول باید خود فرد سعی کند تا از طریق روش هایی که وجود دارد نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

البته کسانی که چند مشکل سطحی پرینتر ها را برطرف می کنند نباید به این باور برسند که می توانند قسمت های مختلف سخت افزاری دستگاه را نیز تعمیر نمایند.

مشکلات در نصب و عدم پیدا کردن و یا شناختن درایور

امروزه اچ پی پرینتر های خود را در مدل های مختلفی به بازار ارائه می نماید.

هر کدام از این مدل ها از طریق روشی مانند کابل USB یا پورت شبکه به دیگر تجهیزات وصل می شوند و زمانی که بخواهیم یک پرینتر را به لپ تاپ یا کامپیوتر وصل نماییم باید درایور مخصوص آن را نصب نماییم.

در بسیاری از موارد درایور پرینتر مورد نظر در قالب یک سیدی به همراه محصول ارائه می شود اما در زمان هایی که به سی دی دسترسی نداشته باشیم و یا برای برخی از مدل های جدید تر باید از طریق سایت اچ پی برای دانلود درایور مناسب با هر مدل و سپس نصب آن بر روی سیستم اقدام نمایند.

معمولاً کسانی که آشنایی سطحی با کامپیوتر و مهارت های آن داشته باشند در این زمینه به مشکلی برخورد نمی کنند و شاید با کمی جست و جو در سایت های داخلی و خارجی بتوانند مشکل خود را به راحتی حل نمایند.

یکی دیگر از مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی در این زمینه عدم روشن شدن دستگاه است که علاوه بر دلایل سخت افزاری می تواند به اتصالات این پرینتر ها نیز مربوط شود.

پس در صورتی که با مشکلات این چنینی رو به رو شدید بهتر است ابتدا اتصالات را چک کرده و سپس به دنبال راه حل های دیگر بروید.

عدم کشیدن شدن کاغذ

زمانی که پرینتر ما در یکی از قسمت های دچار مشکل شده باشد معمولاً با عدم کشیده شدن کاغذ رو به رو هستیم.

این مشکل می تواند به دلیل عدم درست قرار دادن کاغذ ها یا عدم درست تنظیم نمودن مکان قرار گیری کاغذ ها باشد.

علاوه بر این زمانی که فیدر یا ADF دستگاه دچار خرابی شده باشد نیز می توان شاهد بروز چنین  مشکلی بود.

البته این مشکل فقط به این مورد خلاصه نمی شود و در برخی از موارد گیر کردن کاغذ به صورت همزمان نیز می تواند از دیگر عواملی باشد ک پرینتر و عملیات را دچار مشکل می کند.

مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی

عدم اجرای درست دستورات

یکی دیگر از مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی عدم اجرای درست دستوراتی است که به محصول برای عملیات مختلف داده می شود.

زمانی که پرینتر در این زمینه دچار مشکل می شود می توان این عیب و ایراد را به درایور دستگاه و نصب آن و یا مشکلات نرم افزاری مرتبط دانست.

البته مشکلات در برد دستگاه نیز می تواند به همچنین اختلالاتی منجر شود.

مشکلات مربوط به چاپ در پرینتر های اچ پی

از مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی می تواند به اختلالاتی اشاره نمود که باعث کاهش کیفیت و سرعت چاپ در این دستگاه ها می شوند.

این موضوع می تواند به دلیل ارور های مختلف بر روی دستگاه های اچ پی و یا کاهش کارایی کارتریج دستگاه باشد.

زمانی که البته کیفیت پایین را نیز انتخاب کرده باشیم شاهد کاهش وضوح و کیفیت چاپ بر روی کاغذ خواهیم بود.

البته در برخی از موارد نیز شاهد پاشیده شدن جوهر به مقدار بسیار زیاد بر روی کاغذ هستیم به گونه ای که رنگ بر روی کاغذ به راحتی به وسیله ی دست قابل پاک شدن می باشد که این مشکل نیز به کارتریج دستگاه بر می گردد و باید برای تعمیر آن به مراکز معتبر مراجعه نمود.

سر و صدای زیاد در هنگام کار

مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی

یکی از مشکلات متداول در پرینتر های اچ پی که عمده علت آن به عوامل انسانی بر می گردد تولید صدای بسیار زیاد در هنگام کار برای هر پرینتر می باشد.

این موضوع می تواند به دلیل کاهش طول عمر دستگاه و یا عدم رعایت موارد مورد نیاز در نگهداری آن باشد.

البته اگر بیش از کارایی پرینتر از آن استفاده نماییم نیز ممکن است بعد از مدتی دچار چنین مشکلی شود.

پس در صورتی که مشکلات جزئی و سطحی باشند خودتان می توانید برای برطرف کردن آن اقدام نمایید اما اگر نیاز به تعمیر دارد حتما از خدمات تعمیرات پرینتر اچ پی مرکز ما به عنوان نمایندگی اچ پی در این زمینه استفاده نمایید.