برای اینکه به خدمات تعمیر برد پرینتر hp M12a نیازی نداشته باشید، بهتر است این نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را برای استفاده از این مدل رعایت کنید.

مشکلات برد پرینتر تک کاره hp M12a قطعا می تواند برای شما نیز آزاردهنده باشد و البته در صورتی که نکاتی که اشاره می کنیم را رعایت نکنید، قطعاً مشکلات به وجود آمده باعث می شود که درصد خرابی برد پرینتر شما بالاتر رفته و همین امر می‌تواند هزینه های بالاتری را برای تعمیر این دستگاه برای دست شما بگذارد.

برد پرینتر از جمله قسمت های مهم هر دستگاه است که نقش اساسی را در انجام کارهای مختلف برای چاپ اسناد و متن ها به خصوص در پرینترهای تک کاره دارد.

پرینتر تک کاره hp M12a  در کارایی های پایین با تعداد چاپ کمتر می‌تواند راندمان مناسب را داشته باشد اما زمانی که بخواهیم برای کسب و کار بزرگ تر از آن استفاده کنیم قطعاً مشکلاتی را در این زمینه متحمل خواهیم شد به خصوص اینکه این پرینتر تک کاره از یک برد فرمت ضعیف برخوردار است که به دلیل مشکلات مختلف می تواند دستگاه را به سمت خرابی و خاموشی بکشاند.

مشکلات برد پرینتر تک کاره hp M12a

این پرینتر به عنوان یک پرینتر تک کاره با کارایی پایین‌تر در کسب و کارهای خانگی و کسب و کارهای کوچک برای چاپ اسناد و متن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پرینتر لیزری مورد نظر در برخی از موارد ممکن است به دلایل نا معلومی خاموش شود که اگر به دنبال ریشه این دلایل باشید شاید به خرابی هایی در قسمت برد پرینتر برسید که در ادامه قصد داریم چند مورد از مشکلاتی که باعث خرابی در برد پرینتر تک کاره hp M12a  می شوند را به طور کامل مورد بررسی قرار بدهیم تا اگر از این دستگاه استفاده می کنید بدانید که در صورت استفاده نامناسب از آن و وجود چنین مشکلاتی قطعاً برای گرفتن پرینت از اسناد و مدارک با مشکلاتی روبرو خواهید بود.

اولین و مهمترین موضوعی که می تواند باعث شود تا شما نیاز به تعمیر برد پرینتر hp M12a  داشته باشید این است که این مدل به دلیل برد ضعیفی که دارد اگر به مدت طولانی به صورت مداوم در برق باشد و اتصال آن به برق را قطع نکنید ممکن است دچار اتصالی شده و همین مورد باعث خراب شدن برد پرینتر شود.

علاوه بر این در صورتی که پرینتر به یک پریز نامناسب وصل شده و یا در جریان برق نامناسب قرار بگیرد که امروزه با قطع و وصل مداوم برق ساختمان و شرکت ها ممکن است به وجود بیاید، خرابی در برد پرینتر  به دلیل نوسانات برقی محتمل خواهد بود.

در بالا اشاره کردیم که اگر پرینتر مدت زمان زیادی به برق متصل باشد با عث خرابی در قسمت برد خواهد شد اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید در صورتی که پرینتر شما برای مدت زمان طولانی و به صورت مداوم روشن باشد و از آن برای چاپ اسناد و مدارک استفاده کنید نیز قطعاً با مشکلاتی برای قسمت های مختلف از جمله تعمیر برد پرینتر hp M12a  روبرو خواهد شد.

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند باعث مشکلات و خرابی هایی در برد پرینتر تک کاره اچ پی hp M12a  شود کار کشیدن و چاپ بیش از حد اندازه با این پرینتر است.

پرینترهای تک کاره لیزری معمولاً ظرفیت مشخصی دارند و اگر از آن ها برای چاپ اسناد و مدارک با تعداد بالا مثلاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ برگ به صورت مداوم استفاده کنید قطعاً پس از مدتی علاوه بر کاهش کارایی در قسمت‌های مختلف شاهد بروز مشکلاتی در برد فرمت پرینتر نیز خواهیم بود.

تاکنون در مورد مشکلاتی که ممکن است برای پرینتر به وجود بیاید و ما را مجبور به استفاده از خدمات تعمیر برد پرینتر ‏ hp M12a کند صحبت کردیم و در ادامه قصد داریم راه های مقابله با این مشکلات را مورد بررسی قرار دادیم تا شما با رعایت این نکات بتوانید درصد بروز خطا و مشکل و البته خاموش شدن های ناگهانی پرینتر را به صورت کامل کاهش دهید.

تعمیر اچ پی m12a

راه های پیشگیری از تعمیر برد پرینتر hp M12a

اولین و ساده ترین راهی که برای کاهش صدمات برد پرینتر hp M12a  باید در نظر بگیریم این است که حتماً از یک محافظ برق یا نوسان گیر قبل از اتصال پرینتر به برق استفاده کنیم.

در کنار استفاده از یک محافظ برق سعی کنید زمانی که به دستگاه نیازی ندارید و  یا در تایم های تعطیلی شرکت حتماً پرینتر مورد نظر را به صورت کامل از برق جدا کرده و آن را خاموش کنید.

نکته مهم دیگری که با رعایت آن می توانید طول عمر این پرینتر را بالاتر ببرد و البته راندمان کاری بیشتری نیز  پس از آن شاهد باشید، پرینت کمتر در مدت زمان مشخص است.

اگر قصد دارید تعداد پرینت بالایی را با این دستگاه انجام دهید حتماً آن را در فواصل زمانی مختلف انجام بدهید تا مشکلی برای برد پرینتر وجود نیاید.

به طور مثال اگر قصد دارید صد برگ را به وسیله این پرینتر چاپ کنید آن را به صورت ۱۰ برگ به ۱۰ برگ و در فواصل زمانی مختلف انجام دهید تا پرینتر به صورت کامل سرعت خود را انجام بدهد.

تعمیر برد پرینتر hp M12a

هرچند با رعایت نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم شما می توانید درصد نیاز خودتان برای استفاده از خدمات تعمیر برد پرینتر hp M12a  را کاهش دهید اما باید به این نکته اذعان کنیم که این پرینتر به دلیل تک کاره بودن دارای برد ضعیف است و معمولاً دچار مشکلاتی در این زمینه می‌شود که حتماً باید از یک مرکز مجتمع و متخصص برای تعمیر آن استفاده کنید.

در نمایندگی اچ پی تعمیر برد این مدل با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته و به روز و البته توسط تیم فنی و تخصصی که در این زمینه تجربه و مهارت بسیار بالایی دارند انجام می شود.

در صورتی که درصد خرابی برد پرینتر شما بالا باشد و یا به دلایل اقتصادی تعمیر برد پرینتر hp M12a به صرفه نباشد، تیم فنی و تخصصی مرکز با هماهنگی شما نسبت به تعویض برد خراب شده دستگاه با برد اصلی و اورجینال اقدام می کند.

تمامی قطعاتی که در نمایندگی hp در اختیار شما قرار می گیرد به صورت کاملا اصلی و اورجینال و با گارانتی و ضمانت نامه معتبر و البته قیمت بسیار مناسب و پایین ارائه می شود تا به سراغ لوازم جانبی و قطعات سخت افزاری فکر نروید که ممکن است سلامت و راندمان کارایی پرینتر شما را به صورت کامل از بین ببرند.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که علاوه بر مراجعه حضوری و ارسال با پیک یا تیپاکس شما می توانید از خدمات تعمیر در محل پرینتر hp نیز استفاده نمایید.