کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp یکی از مشکلات عمده و دیده است که شاید شما را هم اذیت کرده باشد و دغدغه هایی را برای شما به وجود آورده باشد.  این مشکل می تواند به دلایل مختلفی بر روی پرینتر شما به وجود می آید و برای برطرف کردن آن باید حتما سعی کنید تا از روش هایی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم به بهترین شکل ممکن استفاده کنید تا منبع آب ریشه مشکلات به وجود آمده را مشخص کنید و برای برطرف کردن آن در شارژ کارتریج های بعدی و یا شارژ مجدد کارتریج مورد نظر استفاده کنید.

قبل از اینکه به بررسی تمامی مشکلات به وجود آمده و دلایل خراب شدن کارتریج و عدم شارژ مناسب آن بپردازیم،  باید بگوییم که برای شارژ کارتریج پرینتر hp خود حتماً باید از تونر های اصلی یا مراکز معتمد و معتبر مانند نمایندگی hp استفاده نمایید.  در این مرکز علاوه بر تعویض مدل های مختلف قسمت های سخت افزاری پرینتر اچ پی و تامین لوازم جانبی آنها شما می توانید تمامی مشکلات سخت افزاری به وجود آمده بر روی لپ تاپ ها و پرینتر های hp را در سریعترین زمان ممکن و با ارزانترین هزینه برطرف نمایید.  قسمت تعمیر پرینتر hp توسط کارشناسان و متخصصین مجرب و متخصص در این زمینه فعالیت می‌کند و به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی تمامی مشکلات به وجود آمده در پرینتر خود را برطرف نمایید.

خرید کارتریج یا شارژ مجدد آن؟

ژ کارتریج به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه های کسانی که از پرینترهای لیزری و پرینترهای جوهر افشان اچ پی استفاده می‌کنند مطرح می شود.  کارتریج های مورد استفاده برای مدل های مختلف پرینترهای hp دارای یک ظرفیت اسمی مشخص هستند و پس از مدت زمان مشخصی به دلیل به پایان رسیدن ظرفیت و یا طول عمر مفید کارتریج مورد نظر، کیفیت خود را از دست می‌دهند و برای تعویض و یا شارژ مجدد آنها باید اقدام نمایید.

بسیاری از شرکت‌های که از پرینترهای hp استفاده می کنند به دلیل مشکلاتی مانند کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp بسیاری از موارد تصمیم می‌گیرد تا بعد از به پایان رسیدن شارژ کارتریج موردنظر به جای شارژ کردن مجدد آن برای تعویض کارتریج اقدام نمایند.

مطالب مرتبط
حل مشکل چاپ کم رنگ پرینتر hp 227fdw

این موضوع اصلا بد نیست و شما اگر توانایی پرداخت هزینه های خرید کارتریج مجدد را داشته باشید می توانید از این روش استفاده نمایید ما شارژ مجدد کارتریج می‌تواند در کاهش هزینه های شما به صرفه جویی های به عمل آمده به شما کمک نماید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که در مورد خرید کارتریج های جدید باید حتما از کارت های اصلی و اورجینال استفاده کنید و در برخی از موارد استفاده از کارتریج های فرعی بازار می تواند ضرر های غیرقابل جبران را برای شما به همراه داشته باشد.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که استفاده از هر کدام از دو روش بستگی به نیازهای شما دارد و شما می توانید در صورت نیاز از روض شارژ مجدد کارتریج و تعویض آن با کارت جدید و اصلی اورجینال استفاده نمایید اما در مورد شارژ مجدد کارتریج باید نکاتی که در ادامه گفته می‌شود را حتما مد نظر داشته باشید.

 شارژ مجدد کارتریج و تونر های اصلی

برای شارژ مجدد دستگاه خود حتما سعی کنید از مراکز مطمئن و معتبر خدمات مورد نظر را دریافت نمایید تا بتوانید با تونرهای اصلی کارتریج پرینتر جوهر افشان و یا لیزری خود را شارژ کرده تا هیچگونه مشکلی از نظر عملکرد و کارایی برای آن به وجود نیاید.

مشکل در مورد استفاده از تونر های غیر اورجینال و فرعی به وجود می‌آید این است که پس از مدت زمان کوتاهی شاهد کمرنگ شدن چاپ پرینتر خواهیم بود و البته این موضوع می تواند در خرابی دیگر قسمت سخت افزاری دستگاه شما نیز تأثیر بسیار زیادی و عمده ای داشته باشد.

استفاده از تونر های اصلی و اورجینال برای شارژ مجدد کارتریج لیزری پرینتر hp در نمایندگی اچ پی در اختیار شما قرار می گیرد به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید دوباره مانند روزهای اول از کارتریج ها با کارایی و کیفیت بسیار بالا استفاده نماید و هیچ گونه دغدغه ای برای شارژ مجدد کارتریج خود نداشته باشید.

در صورتی که در شارژ کارتریج پرینتر اچ پی از تونر های اصلی و اورجینال استفاده شود قطعاً شما می توانید نسبت به خرید یک پرینتر اصلی و اورجینال دیگر صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های خود داشته باشید.

مطالب مرتبط
مشخصات فنی و تعمیر پرینتر اچ پی مدل Laserjet 1300
کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp
کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp

تست دیگر قسمت‌های سخت افزاری دستگاه

اگر با مشکل کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp  روبرو بودید باید نکته را در نظر داشته باشید که این مشکل می‌تواند فقط به دلیل کیفیت پایین شارژ کارتریج پرینترهای hp اتفاق افتاده باشد و ممکن است خراب شدن برخی از قسمت‌های سخت افزاری دستگاه به دلایل مختلف بر روی کارایی کارتریج شما تاثیر گذاشته باشد و همین موضوع باعث می‌شود تا پرینتر شما کیفیت مناسبی را در چاپ اسناد و مدارک ارائه نکند.

پس نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر از طریق مراکز مطمئن و معتبر برای شارژ پرینتر و کارتریج اچ پی خود اقدام نموده اید در صورت بروز مشکل مانند کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp  حتماً تمامی قسمت های مختلف سخت افزاری دستگاه خود را چک کرده تا مشاهده کنید که و مطمئن شوید که مشکل به وجود آمده از نوع شارژ کارتریج پرینتر مورد نظر می باشد.

کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp
کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp

 گارانتی معتبر تعمیر و شارژ کارتریج ها

نکته بسیار مثبت و مهمی که باعث عدم بروز مشکلی مانند کمرنگ شدن پرینت بعد از شارژ کارتریج پرینترهای hp  در پرینترهای شارژ شده توسط نمایندگی hp باید به آن اشاره کنیم این است که با توجه به کیفیت بسیار بالایی که خدمات ارائه شده در این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته دارند،  تیم فنی و تخصصی این مجموعه سعی کرده است تا تمامی این خدمات را به صورت کامل برای شما گارانتی نماید.

در صورتی که قصد دارید عملیات شارژ کارتریج پرینتر خود را در کنار سازمان و شرکت خود انجام دهید حتماً باید درخواست مورد نظر را برای تعمیر پرینتر hp در محل ثبت نمایید تا تیم فنی و تخصصی این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته در محیط کاری شما حضور یافته و عملیات شارژ کارتریج موردنظر و یا تعمیر و تعویض دیگر قسمت های سخت افزاری پرینتر شما را به عهده بگیرن.