بعد از کاهش کیفیت چاپ پرینتر های جوهرافشان، اولین و به صرفه ترین راه استفاده از شارژ کارتریج جوهرافشان اچ پی یا دیگر برند ها می باشد. در نمایندگی اچ پی می توانید انواع پرینتر های جوهرافشان را جوهر های رنگی اصلی و اورجینال شارژ نمایید.

فارغ از نوع پرینتر (جوهر افشان یا لیزری)، حضور تینر یا جوهر برای اجرای عملکرد و بهره برداری از دستگاه لازم و ضروری است؛ در واقع می توان این گونه بیان داشت که تینر یا جوهر به عنوان منبعی جهت تغذیه، مورد استفاده پرینتر و چاپگر قرار گرفته و عملا بدون آن ها انجام اقدامی ممکن نمی باشد.

از تونر در پرینترهای لیزری و از جوهر در پرینترهای جوهر افشان استفاده شده و به مخزنی که این اقلام درون آن نگهداری می شوند؛ کارتریج گفته می شود.

در گذشته با هربار تمام شدن تینر یا جوهر، شخص باید نسبت به تعویض کارتریج اقدام می کرد اما خوشبختانه با پیشرفت دانش بشری، امروزه شاهد حضور پرینترهایی هستیم که قابلیت شارژ مجدد کارتریج را دارند. برای تعمیر پرینتر جوهرافشان اچ پی فراموش نکنید که شارژ کارتریج جوهرافشان یا شارژ کارتریج لیزری حتما باید توسط متخصصین این امر صورت بگیرد.

شارژ کارتریج

همانطور که در متون بالا اشاره شد، پرینترهای جوهرافشان از جوهر به عنوان منبع تغذیه خود استفاده می کنند. اگرچه کارتریج این نوع پرینترها پیچیدگی ساختاری زیادی ندارد اما شناخت رنگ ها برای شارژ کارتریج جوهرافشان ضروری و لازم می باشد.

این نوع پرینترها عموما از جوهرهای رنگی و یا سیاه و سفید استفاده می کنند. شارژ کارتریج جوهرافشان برای برندهای مختلف پرینترها از قبیل شارژ کارتریج رنگی hp، شارژ کارتریج جوهرافشان کانن، شارژ کارتریج جوهرافشان پاناسونیک، برادر، سامسونگ و … ممکن می باشد.

جوهر کارتریج جوهرافشان

جوهر کارتریج جوهرافشان در واقع مایعی رنگی بوده که بر پایه رنگدانه ساخته شده است. این جوهر از طریق منافذ ریزی که بر روی نازل ها قرار دارد به کاغذ منتقل شده و فرآیند چاپ انجام خواهد شد. کیفیت جوهر کارتریج جوهرافشان نقش مستقیمی را بر روی کیفیت چاپ داشته؛ به همین دلیل لازم است در صورت نیاز به شارژ کارتریج جوهرافشان، از کیفیت جوهر خریداری شده اطمینان کسب کنیم. این جوهر در برابر دمای ۳۰۰ درجه و همچنین تبخیر مقاوم می باشد.

هزینه شارژ پرینتر لیزری اچ پی

شارژ کارتریج پرینتر

پرینترهای لیزری به دلیل سرعت و کیفیت چاپ بالای خود نسبت به پرینترهای جوهرافشان امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. اتمام شارژ کارتریج پرینترها بسته به کارکرد ماهیانه شما متفاوت می باشد. ساختار کارتریج پرینترهای لیزری کمی پیچیده تر از پرینترهای جوهرافشان بوده، به تبع شارژ کارتریج لیزری نیز کمی پیچیده تر به نظر می رسد.

شارژ کارتریج لیزری توسط مراکز تعمیراتی پرینتر و نمایندگی برندها انجام شده و کیفیت چاپ مناسب به پرینتر شما بازخواهد گشت. کارتریج این نوع پرینترها را تونر در بر گرفته است؛ پس از اتمام تونر اروری مبنی بر تمام شدن آن بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. پس از مشاهده این اخطار باید نسبت به شارژ کارتریج لیزری اقدام نمود.

شارژ کارتریج جوهرافشان hp

اتمام تونر یا جوهر کارتریج پرینترهای اچ پی ممکن است با ظهور علامت هایی همچون سفید چاپ کردن پرینتر اچ پی، کاهش کیفیت چاپ، کاهش خوانایی نوشته ها و … همراه باشد. در کنار پیدایش این نشانه ها اغلب پرینترهای جدید، مجهز به نمایشگری بوده که با کاهش میزان تونر یا جوهر، اخطارها و ارورهای لازم را برای شما صادر خواهد کرد.

شارژ کارتریج لیزری اچ پی

شارژ کارتریج جوهرافشان hp، به دلیل وجود چیپست با شماره سریال منحصر به فرد کمی دشوار تر از شارژ کارتریج سایر پرینترها به نظر می رسد. این چیپست های انحصاری تعبیه شده درون کارتریج، تعداد صفحاتی که با استفاده از یک کارتریج چاپ شده است را محاسبه کرده و این موضوع شارژ کارتریج جوهرافشان را با مشکل مواجه می سازد.

با توجه به محاسبه صفحات چاپ شده، امکان استفاده مجدد از یک کارتریج جوهرافشان hp دوبار پر شده و امکان تنظیم مجدد آن جهت شارژ کارتریج جوهرافشان hp عملا وجود نخواهد داشت زیرا پرینتر در حافظه خود سطح جوهر قبلی را ذخیره کرده و تمام شدن آن را تشخیص داده است.

با این وجود متخصصان این امر با راهکارهای متفاوتی از قبیل خاموش کردن اطلاعات چیپست، نصب کارتریجی با قابلیت خودکار ریست و … امکان شارژ کارتریج جوهرافشان hp را فراهم می سازند.

شارژ کارتریج اچ پی در نمایندگی

بررسی مشکلات در کارتریج ها

در صورت بروز هرگونه مشکلی در پرینترهای hp می توان به نمایندگی اچ پی مراجعه کرد. این نمایندگی ها که عموما در شهرهای مختلف ایران قرار دارند با در دست داشتن تجهیزاتی به روز و پیشرفته و تعمیرکارانی مسلط به ساختار مدل های مختلف پرینترها و چاپگرهای این برند، تعمیر پرینتر اچ پی را به بهترین نحو ممکن انجام خواهند داد.

متخصصان تعمیرات هد پرینتر اچ پی گزارش میدهند که خدمات قابل ارائه در نمایندگی اچ پی در حوزه های مختلفی از قبیل شارژ کارتریج جوهرافشان، شارژ کارتریج رنگی hp، شارژ کارتریج لیزری، بررسی بخش اتصالات و … قابل انجام است.

متخصصان و تعمیرکاران فعال در نمایندگی اچ پی با عیب یابی دقیق اولیه، مشکل پرینتر شما را به خوبی تشخیص داده و آن را با استفاده از ابزارهایی بروز و نوین ترین متدها مرتفع خواهند ساخت. اگر شارژ کارتریج شما به زمان زیادی نیاز داشته باشد، این مراکز عموما کارتریجی جایگزین را در اختیار شما قرار داده تا کار شما عقب نیافتد؛ همچنین در این نمایندگی ها کلیه تعمیرات با قیمتی منصفانه انجام خواهد شد.