اگر شما هم جزو کسانی هستید که از کند بودن لپ تاپ خود خسته شده اید و قصد دارید به راحتی تمامی نرم افزار های مورد نیاز خود را بر روی گوشی به صورت همزمان و با سرعت بسیار بالا باز کنید حتماً باید به فکر ارتقاء لپ تاپ خود باشید. افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی یکی از از موارد مهمی است که از طریق ارتقاء سخت افزاری آن در بخش مانند رم و هارد لپ تاپ امکان پذیر میباشد.

در این مطلب قصد داریم به بررسی تمامی نکاتی که باید در مورد افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی بدانید ن نکته نیز اشاره کنیم که قسمت‌های سخت افزاری از لپ تاپ اچ پی قابلیت ارتقا دارد و می‌توانید آن‌ها را به صورت کامل ارتقا دهید.

ارتقاء لپ تاپ اچ پی

یکی از موارد مهمی که در افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی نقش بسیار زیادی دارد ارتقاء لپ تاپ اچ پی میباشد. به صورت پیش فرض هر کدام از مدل های مختلف لپ تاپ اچ پی در بازار میزان رمی را به صورت ظرفیت اولیه پشتیبانی می کند که برای ارتقاء آن لازم است حتما اطلاعات کافی را در مورد قابلیتهای ارتقاء لپ تاپ خود در دست داشته باشید.

در صورتی که لپ تاپ شما قابلیت ارتقاء رم را داشته باشد و جایگاهی برای استفاده از رم جدید بر روی آن تعبیه شده باشد می‌توانید از رم های بالاتر برای لپ تاپ خود استفاده نمایید و از این طریق ظرفیت آن را بالاتر ببرید.

افزایش ظرفیت رم لپ تاپ اچ پی باعث می شود که راندمان و کارایی لپ تاپ شما بالاتر برود و بتواند در مدت زمان کوتاه ترین پاسخ سریعی به نیازهای شما بدهد.

البته نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که حتماً قبل از اینکه برای افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی از طریق ارتقاء رم دستگاه اقدام کنید از کارشناسان و افراد متخصص در مورد قابلیت ارتقا این قسمت ها برای مدل مورد نظر سوالات را بپرسید، زیرا برای برخی از مدل های قدیمی تر لپ تاپ های اچ پی این امکان وجود ندارد و شما نمی توانید رنگ مورد نظر را ارتقا داده و یا از حد ظرفیت خاصی بالاتر ببرید.

افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی

افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی با ارتقاء هارد و حافظه داخلی

بسیاری از لپ تاپ های قدیمی و تعدادی از لپ تاپ های جدید برند اچ پی از هارد و حافظه داخلی HDD بر روی سیستم خود استفاده می کنند که این نوع هارد ها نسبت به هارد های نسل جدید و SSD سرعت پردازش بسیار کمتری دارند و خروجی های با سرعت کمتری را در اختیار شما قرار می دهند.

هارد های SSD در ظرفیت پایین تری نسبت به هارد های قدیمی می‌تواند سرعت پردازش بسیار بالاتری را در اختیار شما قرار دهند و از این طریق باعث میشود که سرعت انجام عملیات برای دستگاه شما بالاتر برود.

هرچقدر بتوانید از میزان هارد و رم بیشتری بر روی دستگاه خود استفاده کنید قطعاً سرعت اجرای عملیات به صورت همزمان بر روی دستگاه بالاتر می رود و می توانید نرم افزارها و بازی های مختلف و به صورت همزمان بر روی لپ تاپ خود اجرا نمایید.

البته همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم باید این نکته را در نظر داشته باشید که لپ‌تاپ شما از ظرفیت موردنظر پشتیبانی کند و قابلیت ارتقای رم و هارد به میزان مورد نظر شما را داشته باشد.

ارتقاء پردازنده مرکزی لپ تاپ امکان پذیر است؟

با توجه به اینکه در کامپیوتر های قدیمی و خانگی شما قابلیت ارتقاء پردازنده مرکزی و افزایش قدرت آن را داشتید بسیاری از افراد بر این باورند که در لپ تاپ ها نیز امکان وجود دارد و شما به راحتی می توانید پردازنده لپ تاپ را از مدل های قدیمی تر و با سرعت پایین تر به پردازنده های جدیدتر ارتقا دهید که باید گفت این موضوع به هیچ عنوان برای لپ تاپ ها امکان‌پذیر نیست و در مدل های مختلف در برندهای مختلف شما نمی‌توانید پردازنده لپ تاپ با پردازنده جدید تعویض نمایید.

تنها راهکاری که برای افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی در مدل های مختلف وجود دارد این است که بتوانید از طریق ظرفیت موردنظر حافظه داخلی لپ تاپ و رم را ارتقا دهید.ارتقا لپ تاپ اچ پی

ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی امکان پذیر است؟

در مورد مدلهای مختلفی که در بازار برای لپ تاپ های اچ پی وجود دارند این سوال پیش می آید که آیا می توانید گرافیک این مدل ها را افزایش داده و از ظرفیت گرافیکی بارداری بر روی این مدل ها استفاده نمود تا بتوانید برنامه ها و نرم افزار های جدید ترا بازی های عروس را روی آنها اجرا نمود یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که به هیچ عنوان برای مدل های مختلف لپ تاپ های اچ پی با توجه به اینکه از گرافیک آنبرد استفاده می‌کنند امکان افزایش ظرفیت گرافیک و تعویض آن وجود ندارد و شما نمی توانید گرافیک لپ تاپ خود را بر روی دستگاه تعویض نمایید.

پس بهتر است در یک جمع بندی کلی بگویم که امکان افزایش سرعت لپ تاپ اچ پی و ارتقاء آن فقط از طریق رم و حافظه داخلی امکان پذیر است و شما نمی توانید برای مدل های مختلف از افزایش ظرفیت cpu و حافظه گرافیکی استفاده نمایید.

باز هم در این بخش تاکید می‌کنیم که حتماً باید به مدل لپ تاپ ظرفیت که برای افزایش رم و هارد دستگاه پشتیبانی می کند توجه نمایید تا بتوانید با توجه به ظرفیت که مورد پشتیبانی دستگاه مورد نظر است از هارد و رم جدید استفاده کنید تا با توجه به نیاز شما سرعت لپ تاپ مورد نظر افزایش پیدا کند.

برای این کار می توانید با تیم فنی و تخصصی نمایندگی اچ پی در تهران در تماس باشید تا اطلاعات کاملی در مورد مدل های مختلف لپ تاپ این برند و ظرفیت های ارتقا آن در اختیار شما قرار دهند.