بعد از خریدن پرینتر باید با توجه به امکاناتی که بر روی پرینتر مورد نظر قرار گرفته است به سراغ نصب پرینتر بروید. برای نصب انواع پرینتر اچ پی باید تمامی مواردی که در این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده است را رعایت نمایید.

در صورتی که قصد دارید با رعایت تمامی موارد ایمنی، عملیات نصب پرینتر اچ پی و دیگر برند ها مثل کانن را انجام دهید می توانید از خدمات ویژه نمایندگی اچ پی برای نصب و راه اندازی انواع مدل های مختلف پرینتر اچ پی استفاده نمایید.

اگر حتی در حین عملیات نصب نیز با مشکلی مواجه شدید می توانید از خدمات ویژه ما برای پشتیبانی و مشاوره رایگان برای برطرف کردن مشکلات خود استفاده نمایید.

نصب درایور پرینتر hp

برای اینکه بتوانیم درایور پرینترhp را به کامپیوتر وصل کنیم ابتدا باید برنامه درایور مربوط به پرینتر hp را نصب کنیم. هر پرینتری برنامه مخصوص خود را دارد که در قالب cd همرا با پرینتر می باشد.ابتدا به بخش تنظیمات Devices بروید در این قسمت میتوانیم تمامی اطلاعات دستگاه های که به کامپیوتر متصل است ببینیم که ما در این قسمت با بخش چاپگر یا printers کار داریم.

در این قسمت شما باید دستگاه چاپگر را روشن کرده و سپس add a printer or scanner را انتخاب کنید. سپس اطلاعاتی از دستگاه چاپگر نمایش داده می شود که باید روی دکمه add device  کلیک کنید تا پرینتر نصب و آماده پرینت شود. در صورت وجود مشکل می توان با همکاران نمایندگی hp ما در این زمینه تماس گرفت.

پرینتر hp یکی از پرکاربردترین دستگاه در شرکت ها، سازمان ها و حتی در منزل می باشد. پرینتر های hp امروزه انواع مختلفی دارند که با توجه به تنوع آنها هنگام خرید باید تمامی جوانب را در نظر گرفت و یک دستگاه پرینتر خوب خریداری کرد. پرینتر های برای چاپ فرم، سند، عکس، نامه، فاکتور و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

نصب و راه اندازی پرینتر اچ پی

رفع مشکل راه اندازی و نصب پرینتر hp

اگر با وجود نصب پرینتر hp به کامپیوتر و یا لپ تاپ ویندوز چاپگر را شناسایی نکرد روی لینک The printer that I want isn’t listed قسمت چاپگر پرینت کنید. اگر باز هم پرینتر hp در کامپیوتر شناسایی نشد از تنظیمات دستی استفاده کنید که به اطلاعات نوشته شده روی کارتن چاپگر نیاز دارید.در نهایت اگر این مشکل رفع نشد با تماس نمایندگی پرینتر hp  می توان این مشکل را برطرف کرد.

نصب پرینتر hp در محل

باوجود نمایندگی hp و همچنین همکاران با تجربه در این زمینه بهتر است نصب پرینتر hp به این متخصصین سپرد. به دلیل تنوع پرینتر های hp نصب این دستگاه ها برای کاربران بعضی وقتها با مشکل است که بهتر است از روش نصب پرینتر hp در محل استفاده کرد. با این روش می توان در محل موردنظران با کمترین زمان به کمک تعمیرکاران با تجریه نصب پرینتر اج پی انجام شود.

یکی از مهم ترین خدماتی که از طریق نمایندگی اچ پی می توان دریافت نمود، نصب انواع مدل های مختلف پرینتر اچ پی در محل می باشد. این پرینتر ها به دلایل مختلفی برای نصب و راه اندازی و استفاده از تمامی امکانات نیاز به استفاده از افراد متخصص و ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته دارند.

تیم فنی و تخصصی نمایندگی اچ پی برای نصب پرینتر مورد نظر در محل حضور پیدا کرده و با توجه به امکانات و قلق های قرار داده شده روی محصول مورد نظر، نسبت به نصب و راه اندازی آن اقدام می نماید.

 

نصب پرینتر hp بدون سی دی

نصب پرینتر hp بدون سی دی ابتدا باید با استفاده از یک کابل usb به کامپیوتر متصل کنید و سپس صبر کنید تا درایو ها به طور اتوماتیک نصب شوند و برای نصب درایوها نیاز به اینترنت می باشد.همچنین چک شود که پرینتر روشن است یا نه برخی از پرینترها برای روشن شدن نیاز به پریز برق دارند.

سپس دایورهای مربوط به پرینتر را دانلود و نصب کنید که مراحل نصب درایور پرینتر hp قبلا گفته شده است. در نهایت اگر باگذراندن تمامی این مراحل نتوانستین پرینتر را نصب کنید می توانید از همکاران متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

راه اندازی و نصب انواع پرینتر اچ پی

نصب یک پرینتر hp در شبکه

نصب پرینتر hp به شبکه به نوع و مدل پرینتر مرتبط است. که امروزه اکثر پرینترها امکان اتصال از طریق وای فای و وایرلس را دارند. برخی از پرینترها با استفاده از یک کابل شبکه  به شبکه ی کامپیوتری وصل می شوند.

دلایل عدم نصب پرینتر hp

بعضی مواقع کابل یو اس پی اتصال دارد ولی پرینتر وصل نمی شود و یا ممکن است مشکل از درایور پرینتر باشد که شاید نصب نشده است و یا اینکه به دلیل ارتقا ویندوز پرینتر hp در این ویندوز جدید پشتیبانی نمی کند.

به همین دلیل لازم است درایور مربوط به پرینتر را از سایت شرکت hp دانلود و نصب کنید. در نهایت اگر ورژن ویندوز و پرینتر با همخوانی داشته باشد به مشکل بر نمی خوریم در غیر این صورت با روبرو شدن مشکل باید پرینتر hp را ویندوز سازگار کنید یا برعکس.

خطا Fatal Error در زمان نصب پرینتر hp

کاربران به هنگام نصب پرینتر hp با خطاهایی مواجه می شوند یکی از آزاردهنده خطاها fatal error می باشد. این خطا باعث می شود نصب درایور با مشکل باشد و هنگامی رخ می دهید که اگر بخواهیم درایور را حذف کنیم مجدد نصب کنیم و یا هنگام نصب اولین درایور چاپگر hp میباشد.

در هنگام نصب پرینتر hp درایور مربوط به پرینتر با استفاده از اینترنت سیستم به طور خودکار نصب می شود در صورت عدم شناسایی یا خطا بهتر است از آخرین ورژن درایور استفاده کرد.