تعمیر پرینتر اچ پی HP 5200 حتما باید توسط ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته انجام شود هر چند این مدل جز دستگاه هایی است که خیلی کمتر دچار خرابی می شود و سازمان ها و شرکت های بزرگ که به دنبال دستگاه های استیبل تر هستند از این مدل استفاده می کنند. در ادامه مطلب ضمن بررسی مشخصات فنی این پرینتر قصد داریم چند مورد از مشکلاتی که برای آن به وجود می آید را برررسی کنیم و بگوییم در صورت نیاز به تعمیر در محل پرینتر اچ پی HP 5200 باید چه مراحلی از خدمات نمایندگی اچ پی را طی کنید.

تعمیر پرینتر اچ پی HP 5200

این پرینتر یکی از محبوب ترین مدل هایی است که به دلیل سرعت و کیفیت بالا در عملیات چاپ در کسب و کار های بزرگ و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند این پرینتر وزن بالایی برای جابجایی ندارد اما با خدماتی که تیم نمایندگی اچ پی برای تعمیر پرینتر اچ پی در محل ارائه می کند، دیگر نیازی به جابجایی آن و انتقال دستگاه به محیط نمایندگی نیست.

برای ارتباط با این دستگاه فقط یک پورت USB2.0  در نظر گرفته شده است که باید کابل مخصوص را به آن متصل نموده و درایور های مخصوص دستگاه را دانلود و نصب کنید تا بتوانید عملیات پرینت را با کیفیت بالایی برای اسناد و متن های انجام دهید.

این مدل قدیمی و پرکاربرد یک پرینتر تک کاره است که فقط قابلیت چاپ و پرینت را دارد. برای چاپ اسناد و متن های مختلف بر روی این پرینتر می توانید از کاغذ های سایز های مختلف تا سایز A4 استفاده نمایید.

پرینتر اچ پی HP 5200

قابلیت چاپ و سرعت پرینتر

هر چند برای این دستگاه یک سینی کاغذ با ظرفیت ۳۵۰ برگ قرار داده شده است تا شما برای عملیات های چتاپ متوالی نیازی به تعویض کاغذ نداشته باشید اما یک قالیت ویژه در پرینتر اچ پی HP 5200 قرار داده شده است که به شما کمک می کنند تا سینی اضافه را روی دستگاه قرار دهید و ظرفیت بیشتری از کاغذ را برای چاپ آماده کنید.

این مدل یک پرینتر پرتوان می باشد و برای مصارف سنگین اداری دستگاه مناسبی است . این دستگاه توانایی اضافه شدن سینی کاغذ بیشتر را دارد .
به علت هیتر قوی این دستگاه توانایی گرفتن پرینت های زیاد پشت سر هم را دارد. دارای دو سینی کاغذ است که توانایی تفکیک کاغذ ها با سایز های مختلف در این پرینتر فراهم است. سرعت چاپ در این پرینتر به ۳۵ صفحه در دقیقه می رسد که البته سرعت مناسبی برای نیاز های مختلف کسب و کار ها می باشد. در صورتی که استفاده نادرستی از این قسمت دستگاه داشته باشید ممکن است مشکلاتی مانند گیرکردن کاغذ یا سرعت پایین تر و البته سر و صدا در هنگام پرینت که از شایع ترین مشکلات چاپ در پرینتر های مختلف هستند برای این دستگاه نیز به وجود بیاید و باعث شود تا شما برای تعمیر پرینتر اچ پی HP 5200 اقدام نمایید.

این پرینتر فقط به صورت سیاه و سفید عملیات چاپ را انجام می دهد که ظرفیت اسمی آن برای چاپ با شارژ کامل کارتریج تعداد ۶۵۰۰۰ برگ در نظر گرفته شده است. نکته مهم دیگری که در مورد پرینتر اچ پی HP 5200 باید بدانید این است که اگر شارژ کارتریج به پایان رسید باید برای شارژ مجدد آن با تونر های اصلی و یا تعویض کلی کارتریج با دستگاه اصلی و اورجینال اقدام نمایید.

در نمایندگی hp می توانید شارژ کارتریج ها را با تونر های اصلی انجام دهید و البته در صورت تعویض قطعات، از گارانتی و ضمانت نامه معتبر تعمیر نیز بهره مند شوید.

دیگر ویژگی های پرینتر اچ پی HP 5200

این پرینتر به علت توان بالا توانایی پرینت کاغذ های ضخیم را دارد .
به صورت کلی خرابی در این پرینتر بسیار کم است و در صورت ایجاد مشکل هم میتوان به یک سرویس کلی دوباره مثل روز اول از آن استفاده کرد. این پرینت دارای ایراداتی هم می باشد. سرعت پرینتر اچ پی HP 5200 به نسبت پرینتر های جدید پایین تر است و زمانی بیشتری را صرف میکند تا بتواند تمام کار چاپ را انجام دهد. کاغذ کش این دستگاه به مرور ضعیف شده و ممکن است توانایی کشیدن کاغذ را از دست بدهد که باید بعد مدتی استفاده تعویض شود.
قسمت فیوزینگ این دستگاه بعد استفاده زیاد نیاز به سرویس دارد. بالا رفتن دمای فیوزینگ در مدت زمان استفاده باعث می شود که روغن آن خشک شود و باید حتما توسط تکنسین مربوطه سرویس شود.
اگر جسم خارجی وارد قسمت فیوزینگ شود می تواند باعث خرابی فیلم و پرس شود و حتما باید توسط تکنسین رفع ایراد شود.
یکی دیگر از ایرادات رایج این دستگاه خرابی در قسمت گیربکس است. چرخ دنده های این مدل بعد از مدتی فرسوده شده و باعث ایجاد صدا و گیرکاغذ می شود.

به طور کلی برای تعمیر پرینتر اچ پی HP 5200 در بخش های مختلف و ایراداتی که دارد و البته سرویس دوره ای آن که می تواند باعث کاهش خرابی ها شود می توانید از مشاوره فنی و خدمات نمایندگی اچ پی و تیم تخصصی که در آن فعالیت می کنند، استفاده نمایید.