روش های مختلفی برای اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp وجود دارد که می توانید با دستوالعمل های زیر به راحتی گوشی هوشمند خود را به یک پرینتر اچ پی وصل کرده و از امکانات مختلف پرینتر برای چاپ اسناد و مدارک از روی گوشی خود استفاده نمایید.

امروزه با وجود دستگاه های تلفن هوشمند باعث شده تمامی مطالب، عکس، تصاویر زیبا که از یک سفر و یا جاهای دیدنی و ….. در گوشی خود داشته باشیم. در برخی از موارد دوست داریم که این عکس ها همیشه تو چشممان باشد و دیده شود که با اتصال گوشی به پرینتر این امکان را به ما می دهد که تمامی تصویر را چاپ کرده. پرینتر های جدید این امکان را به ما میدهند که موبایل و دستگاه های هوشمند دیگر به راحتی وصل شده و فایل ها ی مورد نظر پرینت گرفته شود.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp

برای اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp ابتدا باید برنامه Google cloud print را نصب کنید که در تمامی گوش های اندورید از قبل نصب شده است. اما اگر در موبایل خود این برنامه را ندارید می توانید آن را نصب کنید سپس با استفاده از یک شبکه اینترنت یکسان با پرینتر و موبایل مراحل زیر را انجام دهید.

مروگر را باز کرده وارد اکانت خود شوید و پرینتر را نیز روشن کنید. انتخاب گزینه   Settings و سپس Printing to add a printer را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه ها برنامه Google cloud print باز کرده و سه نقطه موجود در گوشه سمت راست را لمس کنید تا گزینه های چاپ برای انتخاب باز شود.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp با کابل OTG

برای نصب گوشی اندروید به چاپگر HP می توانیم از کابل OTG استفاده کنیم. ابتدا باید نرم افزار printshare را دانلود و در گوشی نصب کنید.سپس به قسمت تنظیمات گوشی رفته و با جستجو کلمه printing به صفحه ای هدایت می شوید که تمامی پرینتر های نصب شده در گوشی را نشان می دهد در این قسمت printshare را فعال کنید سپس کابل USB چاپگر را به کابل OTG و طرف دیگر آن را به گوشی اندروید متصل کنید.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp با wifi direct

این روش اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp با wifi direct فقط برای گوشی های هوشمند و تبلت مورد استفاده قرار می گیرد و از لپ تاپ نمی توانیم برای این روش استفاده کنیم. ابتدا به قسمت تنظیمات پرینتر رفته و گزینه wifi direct را on کنید و همچنین در قسمت تنظیمات wifi direct می توانیم رمز اتصال را مشاهده کنیم یا آن را تغییر دهیم. در نهایت به قسمت wifi موبایل رفته پرینتر مورد نظر را جستجو و انتخاب کنید وقتی اتصال شد فایل مورد نظرتان را می توانید پرینت بگیرید.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp با بلوتوث یا کابل usb

یکی از پر کاربردترین روش ها برای اتصال گوشی به چاپگر hp استفاده از بلوتوث یا کابل usb می باشد.در برخی از موارد گوشی های اندروید از قابلیت بلوتوث و کابل پشتیبانی نمی شوند بنابراین بهتر است از برنامه ها و اپلیکیشن های استفاده کنید که بتوان گوشی را به چاپگر hp متصل کرد. یکی از این اپلیکیشن ها printershare می توان برای نصب استفاده کرد.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp براساس مدل دستگاه

یکی از روش های دیگر برای اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp می توان براساس مدل پرینتر برنامه مورد نظر را انتخاب کرد. در برخی از مواقع شرکت تولید کننده پرینتر برنامه مورد نظر برای اتصال گوشی برای پرینتر ها ارایه می دهد. برای مثال برند اچ پی برنامه HP Print  Service را مخصوص پرینتر های HP معرفی کرده و در اختیار کاربران قرار داده است.

اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp

نکات مهم برای اتصال گوشی به چاپگر hp

روش های مختلفی برای اتصال گوشی به چاپگر وجود دارد که در یکی از این روش ها اتصال با کابل در صورت کابل بی کیفیت، ناسازگار و غیر اصل میتواند اتصال را با مشکل مواجه کند. از طرف دیگر قبل از استفاده از هر روشی برای اتصال گوشی به چاپگر hp باید از نصب کامل درایو های دستگاه و گوشی اطمینان حاصل فرمایید و نکته مهم دیگر این است در خصوص حافظه می باشد برای اتصال گوشی ها به این دستگاه ها حداقل ۴ مگابایت فضای خالی لازم است.

اگر در خصوص این روش ها باز مشکل پیش آمد بهتر است با همکاران نمایندگی hp تماس گرفته و مشکل را برطرف ساخت.

نمایندگی تعمیرات پرینتر های اچ پی

همین امر می تواند دغدغه هایی را در شما به وجود بیاورد که به راستی در هنگام خراب شدن انواع پرینتر اچ پی آن را به کدام مرکز ببریم تا بالاترین کیفیت و خدمات را تجربه نماییم.

ما برای پاسخ به این سوال شما سعی کرده ایم با تاسیس یک مرکز نمایندگی اچ پی در زمینه ی تعمیرات پرینتر اچ پی بهترین و مناسب ترین خدمات را ارائه دهیم.

خدمات مختلفی که در این مرکز برای تعمیر انواع پرینتر انجام می شود باعث استقبال مشتریان شده است.

ساختار خاصی که در پرینتر های اچ پی وجود دارد باعث حساسیت بالای تعمیرات آن ها شده است. به همین دلیل است که برای اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp باید حتما دستورالعمل های خاصی را رعایت کنید.

به طور مثال هنگام تعمیرات باید مراقب باشیم تا از برخورد دست و یا وسایل و تجهیزات به بسیاری از قسمت های حساس پرینتر ها جلوگیری شود.

علاوه بر این قطعات مختلفی که در پرینتر ها به کار رفته است باعث می شود تا حتما از تجهیزات و روش های خاصی برای تعمیر استفاده شود.

برخی از مشکلات و خرابی در تعمیرات پرینتر اچ پی

پرینتر ها دارای قسمت های مختلف هستند که ممکن است به دلایل متفاوتی هر کدام از آن ها دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند.

یکی از مهم ترین این قسمت ها، مین برد دستگاه می باشد.

این قسمت وظیفه ی پردازش اطلاعات و تنظیم خروجی را به عهده دارد.

زمانی که مین برد دستگاه دچار نقص و خرابی شود دیگر قسمت های پرینتر اچ پی نیز کارایی خود را از دست می دهند.

به همین دلیل شناسایی عامل خرابی و ایجاد نقص در دستگاه می تواند نقش مهمی در تعمیرات پرینتر اچ پی داشته باشد.

علاوه بر کارتریج دستگاه که می توان در صورت خرابی و یا نیاز به شارژ مجدد آن را تعویض نمود، می توان همین عملیات را برای درم پرینتر ها نیز انجام داد.

زمانی که درام پرینتر دچار نقص شود و نقص ایجاد شده قابل تعمیر نباشد باید حتما درام دستگاه تعویض شود.

علاوه بر خدمات اتصال گوشی اندروید به چاپگر hp می توان گفت که استفاده از قطعات اصلی در این مرکز باعث می شود تا مشتریان بدون هیچ دغدغه ای کار تعویض قطعات پرینتر های اچ پی را انجام دهند.

از دیگر خدماتی که در زمینه ی  تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز انجام می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

تعمیر پیکاپ رولر

تعمیر مگنت

شارژ و فروش کاتریج

تعمیر فیوزینگ

تعمیر Scan Unit پرینتر اچ پی

عیب یابی و تعمیر سیستم هیتر پرینتر اچ پی

تعویض Stapler Unit  پرینتر های اچ پی

تعمیرات Fusing Unit در واحد تعمیر پرینتر اچ پی

تعویض Fusing Unit دستگاه پرینتر اچ پی