اهمیت و کاربرد پرینتر های جوهر افشان اچ پی باعث شده است تا این محصولات به عنوان یکی از چاپگر های با کیفیت در مکان های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

اچ پی که یکی از شرکت های معتبر در تولید انواع مدل های پرینتر است توانسته است با ارائه ی بهترین و به روزترین امکانات سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد.

پرینتر های جوهر افشان اچ پی

پرینتر های جوهر افشان اچ پی به دلیل ویژگی ها و مشخصات فنی و ساختاری که دارند، به عنوان یک چاپگر با کیفیت مورد استفاده قرار می گیرند.

در پرینتر های جوهر افشان اچ پی از یک کارتریج در ساختار دستگاه استفاده می شود.

این کارتریج منبع جوهر بوده و با حرکت کردن روی برگه های مختلف و پاشیدن جوهر باعث ایجاد تصاویر مختلف می شود.

عمده محبوبیت چاپگر های جوهر افشان به دلیل چاپ با کیفیت تصاویر است.

با توجه به اینکه از جوهر در چاپ تصاویر استفاده می شود، وضوح تصاویر چاپ شده توسط این دستگاه ها بسیار بالا می باشد.

انواع پرینتر های جوهر افشان اچ پی

کاربرد های مختلف این پرینتر ها و ویژگی هایی که هر کدام از آن ها دارند باعث شده است تا شاهد دسته بندی آن ها باشیم.

به طور کلی پرینتر های جوهر افشان اچ پی را می توان به دو دسته ی پرینتر های خانگی یا اداری و پرینتر های صنعتی تقسیم نمود.

پرینتر های اداری برای مصارف کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند.

در این پرینتر ها کاغذ و هد چاپگر با هم حرکت می کنند.

این در حالی است که در پرینتر های صنعتی، هد دستگاه ثابت بوده و محصول از زیر هد حرکت می کند.

مطالب مرتبط
تعمیر درام پرینتر اچ پی در محل

خدمات و تعمیرات پرینتر های جوهر افشان اچ پی

تمامی پرینتر های جوهر افشان اچ پی از قسمت های هد، کلاهک پمپ، پمپ، حامل هد، کاست کاغذ، برد تغذیه  برد اصلی دستگاه تشکیل شده اند.

هر کدام از این قسمت ها دارای ویژگی ها و وظایف مختلفی هستند که نگهداری مناسب دستگاه باعث افزایش کارایی این قسمت ها می شود.

زمانی که یکی از این قسمت ها دچار مشکلی شده و نقصی در کارکرد دستگاه به وجود بیاید، بهتر است برای تعمیر و یا تعویض آن به مراکز مجاز مراجعه نمود.

این مراکز که از جدیدترین تجهیزات و بهترین تعمیرکاران استفاده می کند، می توانند با علم روز بهترین عملیات را روی دستگاه انجام دهند تا سیستم مورد نظر دوباره کارایی خود را به دست آورد.

در هنگام مراجعه به این مراکز حتماً توجه داشته باشید که از قطعات اصلی برای تعویض قسمت های مختلف دستگاه که از کار افتاده اند استفاده نمایید.

ویژگی و مشخصات

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، کیفیت بالای این محصولات در چاپ تصاویر باعث شده است تا شاهد استقبال مشتریان از مدل های مختلف پرینتر های جوهر افشان اچ پی باشیم.

در کنار کیفیت بالایی که این محصولات دارند، قیمت بسیار پایین آن ها باعث می شود تا از نظر اقتصادی نیز خرید این چاپگر ها برای تمامی مشتریان خانگی، اداری و یا صنعتی به صرفه بوده و توجیه اقتصادی داشته باشد.

هر کدام از مدل های مختلف این دستگاه ها که توسط شرکت اچ پی تولید و روانه ی بازار شده اند، از یک ظرفیت پایه ای در چاپ متن و تصاویر در یک دقیقه بهره مند هستند.

علاوه بر این در داخل سینی های هر کدام از این محصولات نیز میزان معینی کاغذ که در دفترچه راهنمای آن ها اشاره شد، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

مطالب مرتبط
انواع کارتریج های پرینتر اچ پی

توانایی پشتیبانی از کاغذ ها با سایز های متفاوت و در جنس های مختلف باز دیگر ویژگی های پرینتر های جوهر افشان اچ پی می باشد که می تواند به عنوان یک فاکتور مهم در خرید این اجناس مد نظر قرار بگیرد.

مورد دیگری که در مورد این پرینتر ها می توان به آن اشاره نمود، سرعت بالای دستگاه در چاپ تصاویر و اسنادی است که برای این دستگاه از طریق روش های مختلف استفاده می شود.

پورت های ارتباطی

در گذشته پرینتر های جوهر افشان اچ پی از پورت های USB برای انتقال داده ها و برقراری ارتباط با کامپیوتر استفاده می کردند.

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و استفاده از دستگاه ها و تجهیزات جانبی مختلفی مانند گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و … از روش های جدیدی برای برقراری ارتباط با این دستگاه باید استفاده نمود.

اچ پی با شناخت کامل نیازهای عمومی مردم، سعی کرده است با قرار دادن قابلیت هایی مانند وای فای و پورت شبکه این نیاز ها را به خوبی برطرف نماید.

به همین دلیل است که هنگام استفاده از پرینتر های جوهر افشان اچ پی می توان به راحتی به شبکه ای که دستگاه در آن وجود دارد وصل شده و عمل پرینتر را انجام داد.

علاوه بر این از فاصله های مختلف نیز می توان از طریق وای فای به مدل های مختلف پرینتر های جوهر افشان اچ پی وصل شده و دستورات لازم برای چاپ محتوای تصویری یا متنی داخل گوشی را اجرا نمود.