قطعاً شما هم در هنگام استفاده از پرینترهای hp با مشکلاتی مانند سه چراغ شدن پرینتر که همان مشکلات مربوط به fatal eror می باشد نیز روبرو شده اید و دغدغه هایی برای برطرف کردن این مشکل داشته که به همین دلیل و با توجه به سوالات بسیار زیادی که در مشاوره ها و پشتیبانی رایگان واتساپ از تیم پشتیبانی و فنی مرکز پرسیده‌اید در ادامه این مطلب قصد داریم روش های برطرف کردن مشکل ۳ چراغ شدن پرینترهای اچ پی را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

علاوه بر مطالعه این مطلب شما در صورت بروز هر گونه مشکل سخت افزاری برای مدل های مختلف جدید و قدیمی پرینتر اچ پی میتوانید به راحتی از طریق نمایندگی این اچ پی در میدان ولیعصر به راحتی برای تعمیر و یا تعویض قطعات مختلف سخت افزاری پرینتر اقدام نمایید.

خدمات مربوط به نمایندگی از طریق مراجعه حضوری و تعمیر پرینتر hp در محل به مشتریان عزیز ارائه می شود و در پایان عملیات تعمیر نیز به آن ها  کارت ضمانت نامه و گارانتی معتبر برای عملیات تعمیر ارائه می شود.

 

مشکل ۳ چراغ شدن پرینترهای hp

مشکل چراغ شدن یکی از مشکلات عمده و اساسی است که در دستگاه های پرینتر های اچ پی مدل های (hp 2035 , 1320 , 2014, 2015 و …) به وقوع می پیوندد و کاربرانی که از این دستگاه ها استفاده می کنند و با کاهش کارایی و کیفیت در عملیات چاپ و یا عدم استفاده از پرینتر در بسیاری از موارد روبه‌رو هستند.

برای برطرف شدن مشکل ۳ چراغ شدن پرینترهای یا همان مشکل fatal eror شما راه حل هایی بسیار مختلفی را پیش رو دارید و برای استفاده از هر کدام از آنها باید حتماً با یک فرد متخصص که آشنایی کاملی با ویژگی‌های ساختاری و سخت‌افزاری پرینترهای حجمی دارد مشورت نمایید.

 

روش های برطرف شدن مشکل سه چراغ شدن پرینتر اچ پی

بعد از بروز این مشکل اولین کاری که باید بکنید این است که از طریق راه های ارتباطی با پشتیبانی آنلاین واتساپ با تیم پشتیبانی تخصصی مرکز تماس گرفته و مشکل دستگاه خود را با آنها در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
مقایسه پرینتر های اچ پی مدل M1536DNF و کانن مدل MF216N

گاهی برای برطرف کردن این مشکل نیاز به حضور تیم فنی و تخصصی در محل نیست و شما با خاموش و روشن کردن پرینتر می توانید مشکل آن را به راحتی برطرف نمایید.

برای انجام این کار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق جدا کنید و پس از آن کارتریج دستگاه را خارج کرده و اتصالات داخلی دستگاه را به صورت کامل و با پارچه های نرم تمیز کنید.

مشکل سه چراغ شدن پرینتر اچ پی

در این حالت تمام کابل های usb و شبکه را از پرینتر جدا کرده و دو تا سه دقیقه دستگاه را به همین حالت نگه دارید.

بعد از به پایان رسیدن این زمان می توانید کارتریج را در جای خود قرار داده و پرینتر را روشن کنید.

در بسیاری از موارد با خاموش و روشن کردن دستگاه و راه اندازی مجدد آن به صورت کامل ممکن است خطا برطرف شود. دلیل اصلی آن است که می تواند مجدد برای شناسایی و برقراری ارتباط با اجزای درونی خود تلاش کند. این خطا به صورت کامل پرینتر را از کار می‌اندازد و جلوی کاران با اجزای مختلف را می گیرد و شما نمی توانید عملیات مختلف پرینت و اسکن را انجام دهید.

 

مشکل هیتر دستگاه

ارور سه چراغ شدن پرینتر های hp در اکثریت موارد نشان از ایراد سخت افزاری در پرینتر دارد که باید حتماً توسط متخصصین این زمینه عملیات عیب یابی و تست پرینتر با استفاده از ابزار و دستگاه های پیشرفته انجام شود تا متوجه شویم که کدام قسمت سخت افزاری پرینتر دچار اشکال شده و همین قسمت باعث بروز خطا و ارور سه چراغه شدن در این پرینترها شده است.

یکی از مهمترین دلایل به وجود آمدن سه چراغ شدن پرینتر به درست کار نکردن پرینتر ها به عدم کارایی درست هیتر دستگاه برمی‌گردد. در تعریف هیتر می‌توانیم بگوییم که قطعه اصلی مربوط به قسمت فیوزینگ دستگاه پرینتر می باشد.

مطالب مرتبط
مشخصات فنی و تعمیر پرینتر چندکاره‌ اچ پی LaserJet Pro MFP M125a

مواردی از قبیل اتصال و قطعی سیم هیتر یا خرابی چینی هیتر می‌تواند باعث سه چراغ شدن پرینتر های اچ پی شود.

برای برطرف کردن مشکل حتما باید از ابزار و تجهیزات پیشرفته و افراد متخصص کمک بگیرید و خودتان به راحتی نمی توانید در محیط کاری مشکل را برطرف کنید.

تیم تخصصی و فنی نمایندگی با در دست داشتن به روز ترین ابزار می تواند با ارائه خدمات تعمیر در محل تمامی مشکلات مربوط به هیتر و ارور سه چراغ شدن پرینتر  hp را برطرف کند.

سه چراغ شدن پرینتر اچ پی

دیگر دلایل سه چراغ شدن پرینتر hp

یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد اشکال در پرینتر های اچ پی و به وجود آمدن fatal eror می شود مربوط به قسمت لیزر دستگاه است. با توجه به تجربیاتی که در این زمینه به دست آورده ایم می توانیم بگوییم که درست کار نکردن موتور لیزر باعث می‌شود که دستگاه با این ارور روبرو شود که این موضوع حتماً باید توسط ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته عیب یابی شده و بعد از مرحله تست و عیب یابی عملیات تعمیر آن قسمت انجام شود.

مورد دیگری که باعث به وجود آمدن این ارور در پرینتر های می شود، ایراد در منبع تغذیه برد پاور دستگاه است که باید توسط افراد متخصص ثابت از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته که بارها در این مطلب به آن اشاره کردیم مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

در نظر داشته باشید که تیم فنی و تخصصی نمایندگی اچ پی با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته که در اختیار دارد می‌تواند علاوه بر بالا بردن کیفیت و سرعت عملیات تعمیر، خیال شما را از بابت سالم ماندن دیگر قسمت های سخت افزاری پرینترهای اچ پی نیز راحت کند.