تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی را شاید بتوان برای مدل های قدیمی تر این برند با استفاده از دانش کمی که دارید انجام دهید اما برای تعمیر مدل های جدید و در صورتیکه مشکل از قسمت های داخلی لپ تاپ شما باشد باید حتما به نمایندگی اچ پی در تهران مراجعه کنید و کار را به دست متحخصصان این مرکز بسپارید.

در این مرکز تجهیزات به روز و پیشرفته برای این کار در نظر گرفته می شود تا پس از عیب یابی صحیح دستگاه همه مشکلات به وجود آمده برای نمایشگر برطرف شود.

در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که ال سی دی یا نمایشگر ال ای دی لپ تاپ اچ پی شما به چه دلایلی ممکن است دچار خرابی شود؟ راه های تشخیص خراب چیست و چرا باید از خدمات ویژه نمایندگی اچ پی استفاده نمایید.

دلایل خراب شدن صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

لپ تاپ های اچ پی همواره به عنوان محصولات با کیفیتی از نظر بدنه و ساختار شناخته می شوند که می توانید از آن ها در محیط های صنعتی و کسب و کار یا خانگی به راحتی استفاده نمایید.

نمایشگر این لپ تاپ ها نیز جز قسمت های حساس به شمار می رود که باید کاملاً مراقب آن باشید تا در اثر عوامل مختلف داخلی و یا خارجی دچار خرابی و یا نقص نشود.

هر چند نمایشگر لپ تاپ های اچ پی ممکن است به دلایل نرم افزاری دچار اشکالاتی در نمایش پیکسل ها، کیفیت تصاویر و …. شوند اما عمده دلایل خراب شدن نمایشگر ها را می توان به دلایل سخت افزاری مرتبط دانست.

زمانی که لپ تاپ از قسمت های مختلف بدنه دچار ضرب خوردگی می شود ممکن است نمایشگر نیز تحت تاثیر قرار گرفته و کارایی خود را از دست دهد.

مطالب مرتبط
لپ تاپ اچ پی مدل ENVY - Ba000 با پردازنده قوی و نمایشگر لمسی

خبر بدتر زمانی است که این ضربات به صورت مستقیم به نمایشگر وارد شوند که ممکن است باعث خرابی کامل لپ تاپ شما شوند.

سوختن لامپ تصویر در نمایشگر ها نیز می تواند به دلیل به پایان رسیدن عمر مفید و یا وارد کردن ولتاژ نامناسب برق به دستگاه از دیگر عوامل سخت افزاری موثر در خراب شدن نمایشگر باشد.

آسیب دیدن نمایشگر به دلیل فشار بیش از حد دست و یا اشیاء مختلف بر روی آن نیز که در هنگام خاموش شدن نیز به خوبی نمایان هستند می تواند در خراب شدن نمایشگر تاثیر داشته باشد.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

برای اینکه بدانید صفحه نمایش لپ تاپ شما دچار چه مشکلی شده است و آیا خرابی مربوط به قسمت های دیگر است یا خود نمایشگر خراب شده است، می توانید آن را به یک نمایشگر خارجی وصل کنید.

در صورتی که همه اطلاعات به خوبی و با کیفیت مناسب بر روی نمایشگر جانبی نشان داده شد می توانید متوجه شوید که مشکل از خود نمایشگر است.

بهتر است لپ تاپ را به یک مرجع معتبر ببرید تا پس از تست های اولیه از سالم بودن دیگر قسمت های لپ تاپ مطمئن شوند.

در صورتی که نمایشگر لپ تاپ شما دچار ضرب خوردگی شده و بالا نمی آید بهترین کار سپردن لپ تاپ به دست متخصصان قسمت تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی در نمایندگی این برند است.

اما اگر صفحه نمایش جانبی شما که به لپ تاپ وصل شده است، تصاویر را به صورت کم رنگ نمایش داد می تواند مشکل از اینورتر دستگاه باشد.

مطالب مرتبط
ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی

یا اگر مشکلی برای مادربرد به وجود آمده باشد در این حالت شاهد نمایش خط های مواج بر روی نمایشگر خواهید بود.

البته این ها فقط ممکن است بخشی از خرابی لپ تاپ شما باشد که حتما برای مطمئن شدن از آن باید توسط دستگاه ها و تجهیزات به روز و پیشرفته در نمایندگی اچ پی تست و عیب یابی اولیه روی آن انجام بگیرد.

در مرکز ما کلیه تعمیرات لپ تاپ اچ پی توسط نیروی مجرب و کارآزموده انجام می شود و ضمانت تعمیرات به شما داده می شود.

استفاده از صفحه نمایش اصلی برای تعویض

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

در صورتی که تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی امکان پذیر نباشد باید به سراغ گزینه ی تعویض نمایشگر بروید.

متاسفانه بسیاری از فروشگاه ها و مراکز تعمیر از نمایشگر ها و یا قاب دور نمایشگر فرعی یا فیک برای این کار استفاده می کنند و مشتریان نیز توانایی تشخیص این مسئله را ندارند.

استفاده از نمایشگر و تجهیزات غیر اصلی در ساختار لپ تاپ های اچ پی علاوه بر کاهش راندمان آن بعد از مدتی نیز دچار خرابی شده و هزینه های تعویض و یا تعمیر مجدد روی دست شما می گذارند.

در صورتی که نمایشگر شما نیاز به تعویض داشته باشد، تیم فنی و تخصصی نمایندگی اچ پی با هماهنگی شما از قطعات اصلی و اورجینال برای این کار استفاده می کنند.

بعد از تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی به شما این اجازه داده می شود تا در محیط، لپ تاپ خود را به صورت کامل تست نموده و از سلامت آن و همچنین کیفیت بالای تعمیرات مطمدن شوید.

البته گارانتی معتبر تعمیر نیز ضامنی برای کیفیت بالای خدمات ارائه شده در این مرکز است.