با توجه به اینکه درام پرینترها جز قطعات حساس سخت افزاری که بر روی آنها قرار داده شده است برای تعمیر درام پرینتر اچ پی حتماً باید از دستگاه های تخصصی پیشرفته استفاده نمود و البته نکات ایمنی که در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم را به طور کامل رعایت کنید تا کمترین آسیب و صدمه به درام پرینتر hp وارد شود.

پرینترهای اچ پی محبوب ترین پرینتر های بازار هستند که در مدل های مختلف ای از جمله پرینترهای جوهر افشان و لیزری وجود دارد و کسب و کارها و شرکت ها بر اساس نیاز خود برای خرید و استفاده از آن ها اقدام می کنند.

اهمیت درام در پرینترهای اچ پی

درام یک قطعه سخت افزاری در پرینترهای اچ پی است که تصویر را از پرینتر به کاغذ انتقال می دهد و باعث می شود تا اسناد و مدارکی که برای چاپ به پرینتر خود می فرستید با کیفیت بسیار بالایی چاپ شود.

درام پرینترهای اچ پی یک قسمت سخت‌افزاری استوانه ای شکل است که بر روی کارتریج قرار می گیرد و با مواد خاصی پوشیده شده است.

با توجه به اینکه این قسمت سخت افزاری با دریافت نور از خود خواص الکتریکی نشان می‌دهد و با ولتاژ شارژ شده و با استفاده از نور به شارژ می شود می‌توانیم آن را به عنوان یکی از قطعات حساس به ظرافت‌های پیچیده در پرینترهای اچ پی بدانیم که تعمیر درام پرینتر اچ پی به همین دلیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما درصورتیکه آشنایی با این قطعه سخت افزاری ندارید برای برطرف کردن مشکل آن که می تواند کاهش کیفیت چاپ اسناد و مدارک باشد باید به یک مرکز مطمئن و معتبر مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که اگر از یک درام بی‌کیفیت در پرینتر خود استفاده کنید و یا اینکه درام شما در اثر عوامل مختلف و یا در حین تعمیر در اثر بی احتیاطی کیفیت اولیه خود را از دست داده باشد حتی اگر کارتریج دستگاه با بالاترین کیفیت با استفاده از تونر های اصلی شارژ کرده باشید، بازهم کارتریج شما کارایی مناسبی را نخواهد داشت و نمی تواند اسناد و مدارک را با کیفیت بالا چاپ کند.

مطالب مرتبط
تعمیر پرینتر  HP 130FN با دو راهکار ساده

تعمیر درام پرینتر اچ پی

درام پرینتر به عنوان یک قطعه سخت افزاری مهم و حساس شناخته می شود و باید در هنگام تعمیر آن نکات مهم و مختلفی از جمله اینکه درام پرینتر ها به طور کلی در برابر نور و ضربه آسیب پذیر است و باید از این دو مورد به دور نگه داشته شود رعایت کنید تا بتوانید کیفیت درام را حتی بعد از عملیات تعمیر نیز به راحتی حفظ کنید.

تعمیر درام پرینتر اچ پی به دستگاه ها و ابزار تخصصی نیاز دارد اما اگر با قسمتهای مختلف پرینترهای اچ پی آشنایی دارید می توانید خودتان عملیات تعمیر را انجام دهید. البته بهتر ین نکته که می تواند در حفظ کیفیت چاپ اسناد و مدارک و همچنین خروجی پرینترهای اچ پی نقش داشته باشد این است که آن را به صورت دوره تست نموده و در صورت کاهش کیفیت سعی کنید در نظافت و تمیزی آن کوشا باشید.

در بسیاری از موارد با تمیز نگه داشتن کارتریج و جلوگیری از ریخته شدن جوهر و مواد دیگر بر روی آن قطعاً درام شما نیز تمیزی خود را حفظ نموده و به همین دلیل کمتر دچار مشکل می‌شود و شما نیازی به تعمیر آن در بلندمدت نخواهید داشت.

تعمیر درام پرینتر اچ پی در محل

ظاهر شدن خطوط و نقاط غیر عادی بر روی درام پرینتر و یا کاهش کیفیت چاپ باعث می شود تا شما نیاز داشته باشید حتماً برای تعمیر و برطرف کردن مشکل درام اقدام کنید.

درام پرینتر های hp به خراش بسیار حساس بوده و در صورت بروز مشکلات این چنینی علامت های دائمی در هر نسخه چاپ نشان داده شود.

در برخی از موارد نیز مشاهده شده است که عدم توانایی درام در نگهداری یا مقاومت در برابر شارژ، باعث می‌شود تا پرینت به درستی انجام نشود و کاهش کیفیت آن را شاهد باشیم.

در صورت زخمی بودن درام و یا در صورتی که حجم کاری شما بسیار بالا باشد نیاز دارید تا از آن خود محافظت نموده و در صورت بروز مشکل و کاهش کیفیت عملیات چاپ برای تعمیر درام پرینتر اچ پی اقدام کنید.

علاوه بر این زمانی که برای اولین بار کارتریج اصلی دستگاه خود را با تونر های اصلی شارژ می‌کنید حتماً باید درام پرینتر را نیز تست کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل برای تعمیر آن اقدام نمایید.

مطالب مرتبط
بررسی مشخصات و ویژگی های پرینتر اچ پی مدل M1120 MFP

تعمیر پرینتر hp در محل

اگر از پرینترهای چند کاره استفاده می کنید و تمامی امور کسب و کار خودتان را در بخش خاصی از آن را با یک پرینتر چند کاره اچ پی انجام می دهید در صورت بروز مشکل برای درام ان و کاهش کیفیت پرینت لازم است تا از خدمات تعمیر پرینتر hp در محل استفاده کنید که با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته و به روز توسط تیم متخصص نمایندگی اچ پی ارائه می شود.

تمامی خدمات مربوط به تعمیر درام پرینتر اچ پی و همچنین دیگر قسمتهای سخت افزاری مدل های مختلف پرینتر این برند توسط تیم متخصص مرکز با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته و در سریعترین زمان ممکن در محیط کاری و خانگی شما انجام می شود.

تعمیر درام پرینتر hp

تعمیر درام پرینتر اچ پی از طریق ارسال با پیک

علاوه بر استفاده از خدمات تعمیر پرینتر hp در محل برای تعمیر درام پرینتر hp شما می توانید دستگاه خود را از طریق پیک و یا در شهرهای اطراف مانند کرج از طریق تیپاکس و ماهکس به مرکز نمایندگی اچ‌پی بسپارید تا مشکلات مربوط به درام ان برطرف شود.

علاوه بر استفاده از خدمات تعمیر پرینتر hp در محل در صورتی که پرینتر خود را در محیط نمایندگی تعمیر کنید نیز می توانید از گارانتی معتبر تعمیر برای تضمین کیفیت و تایید سلامت خدمات انجام شده بر روی دستگاه شما استفاده نمایید.

البته توصیه می‌شود در صورتی که پرینتر ها به خصوص پرینتر های چند کاره نقش حیاتی در کسب و کار شما دارند برای جلوگیری از تاخیر در انجام امور مختلف در محیط شرکت و کسب و کار شما حتما از خدمات و سرویس دوره ای نمایندگی اچ پی استفاده کنید که باعث می‌شود از بروز خدمات و خطرات برای قسمتهای مختلف سخت‌افزاری جلوگیری نموده و همین عامل می‌تواند هزینه های شما و همچنین دغدغه هایتان برای تعمیر درام پرینتر اچ پی را به طور کامل از بین ببرد.