چند نکته طلایی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی را قصد داریم در این مطلب مورد بررسی قرار دهیم تا کسانی که مدل های مختلف لپ تاپ های اچ پی استفاده می کنند بتوانند با کارایی بسیار بالا در محیط های مختلف از شارژدهی باتری این محصولات استفاده نمایند.

البته در صورتی که مشکلی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای شارژ دهی لپ تاپ شما به وجود آمده است می توانید آن را به قسمت تعمیر لپ تاپ اچ پی در نمایندگی این برند بیاورید تا همه مشکلات آن توسط یک تیم فنی و تخصصی برطرف شود.

اهمیت افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی

حتما برای شما هم پیش آمده است که در هنگام استفاده از تبلت و یا لپ تاپ خود به طور ناگهانی و بدون اینکه زمان بندی که بر روی آیکون باتری نمایش داده می شود رعایت شود دستگاه شما خاموش می‌شود.

این موضوع باعث می شود تا شما نتوانید کارهای مورد نظر خود را برای لپ تاپ انجام داده و اگر به شارژر دسترسی نداشته باشید این یعنی کار شما لنگ می شود و باید از یک سیستم مجزا استفاده کنید.

شارژ کامل و استفاده کامل برای بار اول

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی بعد از خرید لپ تاپ اچ پی شود رعایت نکاتی در شارژ شدن بار اول باتری برمیگردد.

زمانی که شما لپ تاپ اچ پی را در مدل های مختلف خریداری می کنید بهتره معمولی باتری آن از یک میزان شارژ مشخصی برخوردار است.

بسیاری از کاربران این میزان شارژ را استفاده نکرده و فوراً دستگاه را به برق متصل می کنند.

این کار می‌تواند اشتباه بوده و باعث کاهش شارژدهی باتری در طولانی مدت شود.

بهتر است بهتر است ابتدا شارژ مورد نظر را مصرف نموده و از لپ‌تاپ خود تا زمانی که به صورت کامل خاموش می شود استفاده نمایید.

بعد از این کار نسبتا خود را به مدت سه ساعت در شارژ نگه دارید تا باتری آن به طور کامل پر شود.

نکته مهم تر این است که بعد از پر شدن کامل باتری حتماً باید شارژدهی لپ تاپ شما در باره اول به صورت کامل انجام شود تا جایی که شارژ لپ تاپ شما به عدد صفر رسیده و لپ تاپ خاموش شود.

البته در مورد وارد کردن دوشاخه به پریز نیز باید نکاتی را رعایت کنید تا آسیبی به باتری و آداپتور دستگاه وارد نشود.

بررسی هایی که کارشناسان نمایندگی اچ پی بر روی مدلهای مختلف لپ تاپ برند انجام دادند نشان می‌دهد که ابتدا باید دوشاخه را به پریز وصل نموده و سپس فیش آداپتور برق را به لپتاپ متصل نمایید.

این کار بدان ایران است که بعد از مدتی که دوشاخه را به پریز برق وصل کردید نوسان برق گرفته شده و جریان آن از AC به DC تبدیل می‌شود.

یک تصور غلط

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی

متاسفانه بسیاری از کاربران به دلیل تصور غلطی که دارند فکر می کنند همیشه شارژ باطری لپ تاپ اچ پی باید به پایین‌ترین مقدار خود رسیده و سپس دستگاه را به برق متصل نمایند.

این کار برای باتری هایی که از جنس نیکل ساخته شده‌اند مورد استفاده قرار می گیرد اما در مورد باتری تبلت و لپ تاپ اچ پی که از نوع لیتیوم یونی هستند لازم نیست که حتماً تا زمان اتمام شارژ صبر کنید و هر موقع که نیاز داشتید می توانید تبلت و لپ تاپ خود را به شارژر متصل نمایید.

 

کاهش نور دستگاه و تنظیمات ذخیره انرژی

اگر به قسمت مصرف انرژی در تبلت و لپ تاپ اچ پی مراجعه نمایید مشاهده می کنید که بیشترین مصرف انرژی مربوط به صفحه نمایش این دستگاه ها می باشد.

به همین دلیل توصیه می‌شود تا هنگام استفاده از لپ تاپ های اچ پی ابتدا نور نمایشگر را در سطح پایینی که بتوانید به خوبی از آن استفاده نمایید قرار دهید.

بعد از این کار توصیه می‌شود تا از پس زمینه های تیره و مشکی برای لپ تاپ خود استفاده کنید تا نور کم بتواند کارایی بالاتری داشته باشد.

از طریق تنظیمات لپ تاپ خود که در سیستم عامل های مختلف قرار داده شده است و تنظیمات ذخیره انرژی را در بالاترین حالت خود قرار دهید.

یکی دیگر از روش های افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی را می‌توان خاموش نمودن ابزارها و برنامه هایی دانست که از آنها استفاده نمی کنید.

از جمله این برنامه ها را می توان بلوتوث دانست که حجم بالایی از شارژر لپ تاپ در جهت روشن بودن می‌تواند مصرف نماید.

عدم استفاده از شارژر دیگر به برند ها و دیگر مدل ها

افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی

یکی از مواردی که می‌تواند نقش مهم و طلایی در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ اچ پی داشته باشد عدم استفاده از شارژر دیگر برندها و یا دیگر مدل‌های لپ تاپ است.

زمانی که از شارژر دیگر برندها و مدل ها استفاده می کنید به دلیل این که مقدار ولتاژ و شدت جریان آنها با هم متفاوت است می‌تواند علاوه بر کاهش شارژدهی باتری باعث صدمات جبران ناپذیری به لپ‌تاپ و منبع تغذیه آن نیز شود.

رعایت این موضوع باعث می‌شود تا لپ تاپ شما در طول عمر مفیدی که دارد بتواند بیشترین میزان کارایی و شارژ دهی را داشته باشد.

علاوه بر این سعی کنید همیشه باتری و لپ تاپ خود را در کمترین دمای ممکن نگهداری و استفاده کنید استفاده از لپ تاپ در دمای بالا و در مکان هایی که مردم هستند می تواند باعث صدمه دیدن باتری و دیگر قسمتهای داخلی آن شود.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند در افزایش طول عمر باتری لپ تاپ ایسوس موثر باشد عدم بسته بودن و وسایل و ابزار های جانبی مانند موس است.

بهتر است برای این کار از تاچ پد خود لپ تاپ استفاده کنید.

تعویض باتری اصلی و اورجینال

در صورتی که باتری شما به دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری دلایلی که مانند آب خوردگی و ریختن مایعات به طور کامل خراب شده و قابلیت تعمیر نداشته باشد باید به سراغ تعویض باتری لپ تاپ اچ پی بروید.

همانطور که در مطلب کاملا تخصصی در این ‌باره به شما توضیح دادیم لازم است ها حتماً از باتری های اصلی و اورجینال برای این کار استفاده کنید تا کمترین صدمه به قسمتهای داخلی دیگر لپ ‌تاپ وارد شده و همچنین شاهد کارایی و کیفیت بالای شارژدهی دستگاه مانند روز اولی که آن را خریداری کرده باشید.

استفاده از باتری های کارکرده یا باتری‌های فیک و غیر از می‌تواند باعث کاهش شارژدهی لپ تاپ شما شده و پس از مدتی کیفیت آنها نیز پایین آمده تا مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی در حین کار را در پی داشته باشند.