با توجه به اینکه امروزه از گرافیک های مجتمع و به صورت چیپست استفاده می شود، ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی حتما باید توسط افراد متخصص که آشنایی کاملی با تمامی قسمت های سخت افزاری لپ تاپ های اچ پی دارند انجام شود.

در نمایندگی اچ پی یک تیم فنی و کاملاً متخصص در این زمینه استخدام شده اند تا با استفاده از ابزار و دستگاه های به روز و پیشرفته ای که در اختیار دارند بتوانند با سرعت و کیفیت بالا تمامی مشکلات مربوط به تعمیر لپ تاپ های اچ پی و یا ارتقا سخت افزاری آن ها را برطرف نمایند.

البته ارتقا گرافیک لپ تاپ های اچ پی با دردسر هایی نیز رو به رو است و به سادگی کامپیوتر های خانگی انجام نمی شود که در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

تفاوت گرافیک لپ تاپ با کامیپوتر های خانگی

ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی

گرافیک یکی از مهم ترین قسمت های سخت افزاری لپ تاپ و کامپیوتر های خانگی است که در هنگام خرید نوع و مدل آن و حتی برند سازنده می تواند نقش مهمی در قیمت گذاری محصول و همچنین برطرف کردن نیاز مشتری داشته باشد.

گرافیک توسط برند های مختلفی در سراسر دنیا ساخته می شود و گرافیک برای هر محصول دیجیتال می تواند با دیگر محصولات تفاوت هایی داشته باشد.

اینتل، AMD و انویدیا از جمله مهم ترین برند های تولید کننده گرافیک در دنیا هستند که از دیرباز به تولید و عرضه مدل های مختلف که هر روز از نظر کیفیت و قدرت پردازشی رشد می کنند، مشغول هستند.

در کامپیوتر های خانگی گرافیک یا کارت گرافیک برای هر مدل و برندی که باشد به صورت متمایز و یک قطعه سخت افزاری بر روی دستگاه قرار گرفته است.

مطالب مرتبط
تعمیر لپ تاپ ولیعصر و تعویض قطعات با گارانتی و ضمانت %100

زمانی که یک کاربر بخواهد گرافیک کامپیوتر را ارتقاء دهد به راحتی با تعویض این قطعه می تواند این کار را انجام دهد.

البته کامپیوتر های خانگی محدودیت هایی برای ارتقاء گرافیک دارند که معمولاً اگر مدل کامپیوتر و یا نمایشگر خود را در گوگل سرچ کنید می توانید میزان گرافیکی که توسط آن نمایشگر پشتیبانی می شود را مشاهده نمود.

اما این کار در لپ تاپ ها به دلیل مجتمع بودن کارت گرافیک و همچنین در مدل های جدید به دلیل اینکه کارت گرافیک به صورت چیپست و بر روی مادربرد لحیم شده است، با مشکلات و دردسر هایی رو به رو هستند تا جایی که بسیاری از افراد تصور می کنند، قابلیت ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی برای مدل های جدیدتر امکاان پذیر نیست.

چرا ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی؟

ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد دارید به روز ترین بازی ها را روی سیستم خود اجرا نمایید یا اینکه نسخه جدیدی از نرم افزار های طراحی و تدوین را نصب کنید اما موفق به این کار نشوید.

زمانی که سیستم خود را به یک مرکز تعمیرات لپ تاپ اچ پی می برید به شما پیشنهاد ارتقا گرافیک دستگاه را می دهد و این سوال در ذهن شما به وجود می آید که هدف از ارتقا گرافیک لپ تاپ چیست؟

ارتقا گرافیک لپ تاپ علاوه بر قابلیت اجرای بازی ها و نرم افزار های به روز باعث افزایش سرعت خروجی گرفتن از آن ها و همچنین بیشتر شدن لذت کاربری بر روی هر محصول و مدل می شود.

مطالب مرتبط
جدیدترین ترفند های افزایش سرعت لپ تاپ hp

یعنی شما اگر به دنبال این هستید که رنگ ها را به صورت طبیعی و زنده روی سیستم خود مشاهده نمایید و کیفیت بالاتری را از نظر کارایی شاهد باشید باید به فکر ارتقا گرافیک لپ تاپ خود باشید.

ارتقا گرافیک بر روی لپ تاپ های قدیمی تر برند اچ پی مانند برند های دیگر می تواند با باز کردن لپ تاپ و تعویض گرافیک انجام بگیرد.

در حالی که این کار باید حتما توسط افراد تخصصی انجام شود و دستگاه ها و تجهیزات به روز برای آن مورد استفاده قرار بگیرند.

ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی

ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی

برای ارتقا گرافیک لپ تاپ اچ پی باید از خدمات ویژه ای که نمایندگی اچ پی برای مشتریان در نظر گرفته است، استفاده نمایید.

تیم فنی و بادانشی که در این مرکز حضور دارند، ابتدا لحیم را از روی چیپست مخصوص گرافیک باز کرده و پس از ارتقا مدل آن، دوباره عملیات لحیم کاری را انجام می دهند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بعد از ارتقا گرافیک، شرایط گارانتی از لپ تاپ برداشته می شود و شرکت تولید کننده دیگر لپ تپ مورد نظر را پشتیبانی نخواهد کرد.

البته نمایندگی اچ پی در کنار خدمات ویژه خود، ارتقا گرافیک لپ تاپ را نیز با ارائه گارانتی معتبر تضمین می کند.

این نکته را در نظر داشته باشید که لپ تاپ های اچ پی نیز مانند دیگر برند ها محدودیت هایی در ارتقا گرافیک دارند و نمی توان گفت که مدل های قدیمی را می توان به به روزترین گرافیک ارتقا داد.